Okulun doğum günü şerefine müzikli konser | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
Mangaluru: Başarı öyküsünü kutlamak için Saraswat Eğitim Derneği (SES), dünyaca ünlü sanatçılar Hindustani klasik şarkıcı Kaushiki Chakraborty ile müzisyen ve besteci Shankar Mahadevan’ın cumartesi ve pazar günleri TMA Pai Oditoryumu’nda verdiği konserlere ev sahipliği yaptı.
Her iki program da Shri Chitrapur Math’ın mathadhipati’si olan Shrimat Sadyojat Shankarashram Swamiji tarafından denetlenmektedir. 1870’te bir grup atandı. Sarasvat vizyonerler, herkes için kaliteli eğitim sağlama ihtiyacını öngördüler ve Ganapati Lisesi başlamak. 1915’ten beri Ganapathy Lisesi’ne ev sahipliği yapan miras binası, bu eğitim tapınağının şanlı tarihinin ve evriminin sessiz bir izleyicisidir. Okul, Madras Başkanlığı tarafından öngörülen müfredatı etkilemeye devam ettiği için 1908’de SES tarafından devralındı.
Derneğin fahri sekreteri Mahesh Bondal’a göre, SES’in birincil amacı kaliteli eğitim sağlamak ve eğitimin okul çağındaki gençler arasında herhangi bir kast veya inanç ayrımı yapılmaksızın yaygınlaştırılmasını teşvik etmektir. Dernek, hedeflerini büyük bir samimiyetle takip ederek bir kilometre taşından diğerine geçmiştir. Ganapathy Lisesi 1915’te Hampankatta’daki binasına taşındı. Ganapathy Üniversite Öncesi Koleji 1971’de kuruldu ve Altın Jübile’sini kutladı. Ganapathy English Medium School 1989’da şekillendi. SES’in tacındaki bir başka mücevher de, 1946’da Ullal yakınlarındaki Kotekar-Someshwar’da, o bölgenin ağırlıklı olarak yarı kentsel ve kırsal nüfusuna hitap etmek için kurulan Anandashram Lisesi’dir. Lise platin yıl dönümünü geçerken, Parijnan Üniversite Öncesi Bilim ve Ticaret Koleji’nin 2005 yılında aynı kampüste ortaya çıktığını söyledi.