Onlarla göz teması kurduk, hiçbiri polise benzemiyordu: Komşu | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA: Amit Roy, 58, komşu Vadva aile ve 1/7A’da yaşıyor tırtıl Mukherjee Lane, ilk önce garajının önüne park edilmiş beyaz bir Swift Dzire gördü.
Sabah 9:40 civarında Roy, iki ağır kahverengi ve kırmızı rexine poşeti taşıyan ve onları aceleyle arabanın bagajına dolduran bir kişi gördü, bu sırada başka bir iri yarı adam onun önünde duruyordu. Ancak Roy, bu ikisinin, kılığında 60 yaşındaki bir iş adamının evine saldıran çetenin bir parçası olduğundan şüphelenmedi. CBI memurlar ve 30 lakh Rs nakit ve birkaç lakh daha değerli mücevherlerle tahliye edildi.
Roy’un gördüğü diğer kişi, kör bir adama benzeyen, ancak arabaya binmek için yolun karşısına düzenli bir şekilde yürüyen bir sopa tutan bir adamdı.
“Arabayı ilk kez evimin birinci katından sabah 8:15 civarında gördüm ve çok sinirlendim çünkü arabamı garajımdan çıkarmak zorunda kaldım. Ayrıca onlara bağırdım ve Bhowanipore PS’yi bilgilendirmeyi düşündüm,” dedi Roy.
Pazartesi sabahı yaşanan olayı değerlendiren Roy şunları ekledi: “Sert adamla birkaç dakika göz teması kurdum ve sanırım çetenin lideri oydu. Aklımda hep bir şüphe vardı çünkü hiçbiri polise benzemiyordu. Araba sürücüsü dahil dördü de 30 yaşın altında,” diye ekledi Roy.
“Benim için en büyük sürpriz, bahçede havlayan hiçbir köpek duymamış olmamızdı. Wadhwa’lar“ev” diye ekledi.
Garia’da kalan ancak Rupchand Mukherjee Lane’de müşterilerine iki tekerlekli bisiklet sürmeyi öğreten başka bir tanık olan 47 yaşındaki Bobita Goswami, her gün sabah 8 civarında bölgeye geliyor. Wadhwas’ın binasına bitişik olan şeridin bu kısmı, daha sonra çok katlı bir binaya dönüştürülen eski Bharati sinemasının arkasına açılan bir kör şerit olduğu için neredeyse arabasızdır.
“Müşterilerimden birine ders veriyordum ve birden Roy Babu’nun parkla ilgili bir sorun hakkında bağırdığını duydum. Bir insanın ne kadar duyarsız olabileceğini düşünmesine destek oldum. Ama arabaya yaklaştığımda üzerinde ‘polis’ etiketi olduğunu gördüm. Korku içinde tepki vermeyi bıraktım,” dedi Goswami.
Sabah 9:40 civarında ikisi çantalı dört kişinin arabaya bindiğini gördü. “Şoförün yanında oturan siyah ceketli biri bir avukata benziyordu” diye ekledi. “Yerimiz lüks bir yer olarak kabul edilir. Ancak son zamanlarda geceleri sarhoş gençlerin merkezi haline geldi” diyor Bhowanpore PS’ye çok yakın Rupchand Mukherjee Lane’de doğup büyüyen 52 yaşındaki Prakash Singh.