Polis, şarap festivallerindeki burlesk gösterilerle ilgili olarak hiçbir suç işlenmediğini söyledi

YeFu

Global Mod
Global Mod
Etkinliğin organizatörü Aleš Mejzlík, iDNES.cz portalına verdiği röportajda “Davanın durdurulmasına ilişkin bilgiyi bile bilmiyordum” diye itiraf etti. “Elbette benim de hatamdı. Ama eğer suç olsaydı komedi olurdu” diye ekledi.

Video bir hit oldu. Sosyal ağlarda ve medyadaki makalelerde çok sayıda yorumun temeli. Bu durum, bu tür kamuya açık gösterilerin uygunluğu konusunda hararetli bir tartışmayı ateşledi.

Haziran ortasında, Třebíč’teki Gül Şarabı Festivali’nde saat 16:30 ve 18:30’da eşlik eden program kapsamında bir burlesk dansçısı sahneye çıktığında ve performansı doğrudan sahnenin altında bir grup çocuk tarafından izlendiğinde, tartışmacıları iki kampa ayırdı. Biri videoyu yayınlayan öfkeli anneye destek verdi. Diğeri ise ebeveynlerin çocuklarını Rosé Şarap Festivali’ne götürmelerine karşı olduğunu dile getirdi.

Milada Svobodová, Facebook videosuna yorum yaptı: “Třebíč’teki şenlikleri düzenleyen kişinin, çocuklu ailelere yönelik öğleden sonra kültürel programı hakkında gerçekten tuhaf bir fikri var.”

Etkinliğin organizatörü Aleš Mejzlík hatayı kabul etti ancak aynı zamanda ebeveynlere de başvurdu. “Kesinlikle hatamı kabul ediyorum, performans daha çok akşama doğru olabilirdi. Öte yandan bunlar pembe şarap kutlamaları, alkol tüketimiyle ilgili etkinlikler, bazı çocukların bayramı değil” dedi Mejzlík o dönemde.

Aynı zamanda etkinliğin web sitesinde tüm aileye yönelik bir program sözü verildi. Etkinliğe “Çocuklarınız da güllerden keyif alacak, mutlaka yanınızda getirin” diye davet ettiler.

Třebíč şehri de, organizatörü aşırılık nedeniyle kamuya açık bir şekilde özür dilemeye çağıran ve aynı zamanda etkinlik sırasındaki etik ve ahlak ihlali nedeniyle etkinliği mali olarak desteklediği 60.000 kronu iade etmesi yönünde çağrıda bulunan uygunsuz programa da tepki gösterdi. şenlikler.

Ve polis olayı araştırmaya başladı. Kapsamlı bir soruşturmanın ardından tüm konuyu erteledi. Polis sözcüsü Jana Kroutilová, “Ağustos ayında bu konunun incelemesini erteleyerek sonlandırdık çünkü bir suç işlendiğini tespit etmedik” dedi.

Etkinliğin organizatörü konunun tamamına dönmek istemedi. “Dört ay sonra hâlâ bir şeyleri parçalamaktan hoşlanan var mı? Bu konuda hiçbir şekilde yorum yapmak istemiyorum” dedi Mejzlík. “Belki de bununla uğraşmak yerine hayattaki diğer şeyleri düşünmek daha iyi olur.”