Prensesler Pat ve Mat veya Pinokyo, kuklaları korunaklı bir atölyede bir araya getiriyor ve giydiriyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
İşimin bu kadar çeşitli olmasını seviyorum. Yirmi beş ertlik bir film çektikten sonra yeniden kola boyuyorum. Tutuklamalar en büyük zaferdi, ancak bugün sadece gençler, yani Kuklalar Krallığı'nda ikinci yıldır çalışan Kuerov yanlış bir şey yapabilir.

Asıl mesleği boru temizleyicisidir ama bu küçük aktivite ona pek çok açıdan daha uygundur. Kendi yaratıcılığım için yeterli alanım var.

Ne zaman aklıma bir fikir gelse, kuklanın finalde nasıl görüneceğini hep birlikte tartışıyoruz. Şirket müdürü Radka Wasserbauerov, ruh halimizdeyken bunun gerçekten uzun bir tartışma olduğunu doğruluyor.

Puppet Kingdom'ın siparişler için stok teklifi içeren bir kataloğu vardır. Ancak seçim yapmayanlar için, sipariş üzerine orijinal bir parça yaratmak ve bu parçanın daha sonra satışa çıkmaması da mümkündür.

Toplam üretim operasyonu sayısı

Artık şirkette 10 kişi çalışıyor ve onların elleri altında yaklaşık 1.500 kukla yaratılacak. Bunlar çoğunlukla kuklalardır, yani yukarıdan yönlendirilen kuklalardır. Her kişinin kendi işinde uzmanlığı olsa da, gerektiğinde bir başkasının yerine geçebilmek için en az bir ek aktiviteye de hakim olmaları gerekir.

Küçük işlerin değiştirilmesi, kuklanın müşteriye tam olarak ulaşmasından önce gerçekleştirilmesi gereken uzun üretim operasyonları sürecinin yalnızca bir parçasıdır.

Kukla Krallığı

• Şirket 31. yıldır kukla yapıyor. Bu süre zarfında yüzlerce türden bir milyondan fazla kukla yaratıldı.
  • Şirketin genel merkezi Rusya'nın Vojnov Mstec şehrinde bulunuyor, bundan önce genel merkezi E nad Szavou'da bulunuyordu.
  • Birkaç çalışanı olan bir şirkette sağlam karakterli kuklalar yaratılıyor ve bunlar çoğunlukla Prag'da satılıyor.
  • Şirkette yaklaşık 1.500 toplu kukla çöpe gidiyor. Bu, eksiksiz bir kukla yelpazesidir, ancak yalnızca kuklalar, yani yukarıdan yönlendirilen, yuvarlak, yuvarlak başlı kuklalar.
  • Şirket ayrıca aşağıdan yönlendirilen kuklalar olan maskelerin ve konilerin üretimiyle de uğraşmaktadır.
  • Şirkette sözde javajkalar (aşağıdan sopalarla veya sopalarla yönlendirilen kuklalar) ve bütün tiyatro kuklaları da yaratıldı.
  • Eski kafaları oyulmuş ve pirinçten yapılmış kafalara sahip figürler artık yalnızca Puppet Kingdom tarafından üretiliyor.
  • Şu anda şirketin teklifinde tamamı 22 santimetrelik standart boyutta yüzün üzerinde kukla türü bulunuyor. Ama orijinallerinizi siparişe verdi.
  • Şirket, 2004 yılında New York'taki Dünya Oyunlarında Çek Cumhuriyeti'ni temsil etti.
  • 2009 civarında, en son sözleşmeleri arasında FC Barcelona ile işbirliği de vardı. Şirket, kulüp mağazaları için Lionel Messi ve Xavi gibi beton futbolcuların kuklalarını yaptı.
  • Şirketin yöneticileri kurucusu Miroslav Niederle ve Radka Wasserbauerov'dur.
  • Kuklalar Krallığı 2008 yılından bu yana engelli insanların çalıştığı bir sığınak olarak faaliyet gösteriyor.

Ayakta figürün başı olacak kayın ağacından bir top bulunmaktadır. Bu kafaları Bval Hraksk firmasından Stre nad Nerkou'dan alıyoruz. On bir yıl önce Puppet Kingdom'ı kuran yönetici direktör Miroslav Niederle, bunun için özel makineleri var, bu yüzden onları kendi başımıza yapamayacağımız bir fiyata yapabiliyoruz, dedi.

Personel daha sonra kafanın ön kısmına birkaç çizik koydu; diğerlerinin yanı sıra sürücü için, boyun için, gözler için, burun için veya korna için sizin için bir çizik. Wasserbauer, “Eski toplardan bazıları lekeleniyor, sonra örneğin toprak haline geliyor ve kafaları yere bulaşıyor” dedi.

Aktörler şehri kuklalar yaratıyor

Jihlav'da işbirliği yapan bir marangozluk şirketinden gerekli bileşenleri, yani hareketli bir kukla iticisini Vojnova Mstec'e gönderdi. Öte yandan karakterler için, köpeğin tasarımından kullanımına kadar Pmo'nun Kuklalar Krallığı'ndaki eksiksiz yaratımı. Bu minyatür prodüksiyonların perde arkasında yirmi yıldır şirkette çalışan model Jitka Kratochvlov yer alıyor.

Hayalim tiyatroda çalışmak ya da bir film için kemiklerinizi öğütmekti. Kadın, bu gerçekleşmedi ama en azından kuklayı giydirdim ve çok eğlendim, diye itiraf etti.

Şirketin koruyucu eldiven olarak çalışan diğer çalışanı gibi o da sağlık engeli olduğundan işini evine götürüyor. Nasıl olduğuna bağlı olarak orada oturabilir. Aynı zamanda, profesyonel bir ana makine de elimde bulunuyor ve bu da benim için işleri çok kolaylaştırıyor, diye övgüyle söz ediyor yorumcu.

Haftada bir kez diğer meslektaşlarımla birlikte spor salonuna giderim. kadınlar olay yerinde buluşuyor ve daha ileri çalışmalar için gerekli konuları tartışıyorlar.

Jitka Kratochvlov burada özel bir makinede dikişleri hazırlatacak. Bu şekilde, her mini elbisenin bir rüne mal olması gerekirken yirmi beş parça yaratabilirdim. Siz köylüler, ilgilendiğiniz bazı küçük şeylere cesaret bile edemiyorsunuz. Personel, oldukça sağlam bir kurabiye kesici olan metal kalıplar yardımıyla presleme makinesine biner.

Her gün bir favorim var

Gövdeyi, başlığı, astarı ve aksesuarları bitirdiğimizde tüm bu bileşenler, bunları bir araya getirmesi gereken bağlayıcılarımız tarafından halledilecek.

Kadınlar temel olarak su kuklası için kum ve ip de dahil olmak üzere bir sürü parça alıyor ve ardından giydirilmiş, monte edilmiş, işlevsel ve dolayısıyla paketlenmiş kuklayı müşteriye gitmeye hazır bir şekilde teslim ediyorlar.

Her karakter farklıdır. Kimisi daha çok çalışıyor, kimisi daha az. On iki yıldır kuklalarla çalışan Dana Sedlkov'a, saçım mı var, sen mi, kafamda uzun bir şey mi var, elimde tuttuğum şey mi, kıyafetlerimi nasıl katlayacağım gibi.

Seni seviyorum Mal arodjnice veya Pat ve Mat. Wasserbauerov, her İngiliz'in burada hayranlarının olduğunu, ancak bunun tersinin de geçerli olduğunu ortaya koyuyor. Kendisi başladı, şimdi aynı zamanda boyayıp karakterleri birleştirmeyi de bitiriyor. Bana mantıklı gelen bir iş. Ayrıca oynuyorsanız kızmayın, menajer gülüyor.

Oyunun asına göre kuklalar da oynandı.

Şirket toplamda 22 santimetrelik standart boyutta yuvarlak başlı yüzün üzerinde kukla türü sunuyor; ancak bazıları vt sürümünde de mevcuttur. Sazan, zanaatkarlar, prensesler, balıkçılar, krallar, palyaçolar, kokarcalar veya erty yakalayarak, buradan esas olarak ülkenin her yerinde hediyelik eşya ve hediyelik eşya satan dükkanlara, özellikle de Prag'a ve diğer turistik kasabalara seyahat ederler.

Ancak on bir yıldır piyasada olan Vojnomsteck şirketi zamana ayak uydurmaya ve klasiklerin yanı sıra çok çeşitli yenilikler sunmaya çalışıyor. Ürün yelpazesinde popüler Disney filmi Frozen'dan Elsa ve Anna yer alıyor. Niederle, şu anda jetin bir prototipi üzerinde çalışıyoruz ancak lisans nedeniyle onaydan geçmesi gerektiğini açıklıyor.

Var olduğu süre boyunca yüzlerce çeşitte bir milyondan fazla kukla üreten şirket, geçmişte FC Barcelona gibi müşterilerle de çalışmıştır. 2009 civarında, hediyelik eşya dükkanları için Lionel Messi, l Niederle gibi belirli oyunlardan karakterler ürettik.

Bu kuklaların sağlam bir kafası vardı ama görünüşleri her zaman düzene uygun olmalıydı. Ayrıca futbolcular ya da formalarınız gibi her şey değişti, bu işbirliğini hatırlıyor.

Sezon Paskalya'da başlıyor

Dal, bir zamanlar bn ürünleri gibi, bugün sriov şirketinde sağlam kafalı kuklalar üretilmiyor. İlk patlama zamanlarında, kuklalar için özel kafalar yapan kendi atölyemiz bile vardı. Artık sadece turlarla çalışıyoruz, diye belirtiyor Niederle.

Birkaç yıl öncesine göre çalışan sayısı üç katına çıkan şirket, altı bine yakın et kuklası üretiyordu. Ama sonra covid içti.

Yurt dışından turist gelemedi ve turizm genel anlamda sekteye uğradı. Yalnızca Prag'da, bir zamanlar covid sırasında iflas eden kuklaların olduğu yedi mağaza satmıştık. Şirketin kurucusu, elbette hediyelik eşya dükkanlarının yavaş yavaş yeniden açıldığını ancak eskisi gibi bir yerlerde sadece kuklaların olup olmadığını bilmiyorum diyor.

Ona göre, hediyelik eşya satışının ana sezonu genellikle Paskalya ile başlıyor ve yaz boyunca ve yılbaşından sonra da devam ediyor. 1 Ocak her zaman en kalabalık olanıdır. Sarhoşlar Prag'da dolaşıyordu, biraz içki almaları gerektiğini hatırladılar, bu yüzden Niederle'ye gülerek bir kukla satın aldılar. Uzun zamandır en popüler karakterler arasında, sizin gibi Mal arodjnice gibi özellikle Çek olmayan, ancak uluslararası alanda tanınan Pinokyo'nun olduğu ortaya çıktı.

Ürün yelpazesi ifade maskeleriyle bölündü

Ancak Kuklalar Krallığı'nın zemininde hâlâ yeterli sayıda bir zamanlar oyulmuş kafalar ve diğer bileşenler bulunmaktadır. Artık Jitka Kratochvlov'un birbirini izleyen iki yeni hayatı var.

Bana kendimi bu kadim hazinelere adama fırsatı verildi, onları kukla yapma. Kadın, bunların diğerlerinin yanı sıra büyük sazan, sazan veya Laurel ve Hardy olduğunu söylüyor. Böylece tek tek parçalar için bir kapak tasarlıyor, onu kullanıyor ve figürü birleştiriyor.

Şirket çalışanları, turizmin yeniden başlamasıyla birlikte kukla satışlarının yeniden artacağını düşünse de yeni siparişleri de kabul etme kararı aldı. Bugün benim için ve sizin için elli parça kukla için büyük bir sipariş verin – örneğin bölgedeki konaklama sağlayıcıları için, misafirlerine hediye olarak hediye eden kuklalar.

Sadece başka yerli müşteriler aramalıyız. Duyguları temsil eden bu maskeleri yarattık; yüzlerine ve aynı zamanda renklerine göre hangi duyguyu temel aldığı her zaman net olmalıdır. Wasserbauer'in yeni projesini şöyle anlatıyor: “Bunu çocuklar üzerinde denedik ve onlar bunu tanımakta hiç sorun yaşamadılar.” Beş olumlu ve aynı sayıda olumsuz duygu içeren bir dizi maske.

Manzaralı Skldac tiyatrosu

Şirketin kukla adı altındaki üretimini de dahil ettiğimde bile maskeler Kuklalar Krallığı'nın geleneksel çeşitleri arasında yer alıyor. Özellikle kontrol edilmesi zor olan küçük çocuklarla meşguller. Yönetici, klasik kuklaların iplerinin karışabileceğini, kukla olarak adlandırıldıkları için popüler olduklarını ancak klasik peri masallarındaki karakterlerin hâlâ popüler olduğunu açıkladı.

Böylece şirket, yeniden inşa edilecek manzaraya sahip, katlanabilir bir tiyatro üretti. Daha sonra yanında sadece maske ve kukla kalıyor ve çocuklarla ilgileniliyor. Ancak modern teknoloji çağında her gün göze çarpan şey tiyatro değil.

Anne babalarının çok büyük etkisi var. Eğer ikiniz de dramayı onlarla oynarsanız, kendinizi onlara ve bir bütün olarak çocuğa adarsanız, bunda bir sorun yoktur. Wasserbauer, “Maalesef her gün çok meşgulüm, artık çocuk doğurmuyorum” diyor.