Rus çarkında cinayet işleyen şizofren hafif bir tutukluluk istiyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Çocuk merkezindeki rapora göre, Orlov selinden dokuz yıl sonra bile bir kişi öldü, çok sayıda kişi bıçaklandı ve yaralandı. Paranoid şizofreni hastası olduğu için yargılanmadı. Ancak mahkemeler defalarca onun koruyucu gözaltına gönderilmesi olasılığını reddetti. Yargıç Pavel Horna bu konuyla ilgili son kararını bir ay önce vermişti.

Burada mahkeme, 12.2023 tarihli kararıyla tutuklunun güvenlik gözaltısını bina şeklinde koruyucu nezarethaneye çevirmesine yetecek kadar ret kararı vermiş veya tutukluyu ve güvenlik tutukluluğunun gerekçelerini açıklayarak sonuca ulaşmıştı. MF DNES’in sorusu üzerine Brno’daki belediye mahkemesinden Petra Lnkov, mahkumun da güvenli bir şekilde gözaltında tutulduğunu söyledi.

Orlov’un başka bir forma kavuşturulması sorunu yalnızca düzenli olarak hakimin masasında yer alıyor. Sözcü, bu koruma kararının süresine ilişkin olarak, mahkemenin en az on iki ayda bir, çocuklar içinse altı ayda bir, ilçenin koruyucu gözaltı süresinin uzatılmasına ilişkin nedenlerin devam edip etmediğini incelemesi gerektiğini açıkladı.

Ceza kanununa göre gözaltına alınır alınmaz serbest bırakılacağım. Hakkında güvenlik gözetimi uygulanan kişi sayısı yeterliyse, bu kişi başka bir gerekçe göstermezse bunu tekrarlayabilir ve altı ay dolduktan sonra Lnkov’un paragraflarını gerekçe göstererek ilk derece mahkemesinden karar verebilir. .

Barbora Orlov mahkeme önünde konuştu. Yaptığım şey için üzgünüm. O zamanlar bugün olduğundan çok daha fazla akıl hastasıydım. Depo enjeksiyonları alıyorum (yavaş gelişen bir ed. notu ile lok)bana kim yardım eder Hastalığımın farkındayım. Hayatımın geri kalanında uyuşturucu kullanmak zorunda kalacağımı biliyorum ve buna sevindim. Bana yardım ettiğinizi biliyorum ve ben de onları dikmeye izin vermeyeceğim, diye aktardı Denk.cz, şu anda 35 yaşında olan Orlov.

Mrnj’in rejimi başarılı olamadı

Brno mahkemesinin geçen yıl Orlov’un güvenlik tutukluluğuna son vermesi ve onun yerine bir psikiyatri hastanesinde bir kafatasının konması onları ilgilendiriyor. Ancak Yargıtay temyize başvurdu ve ardından bölge mahkemesi tutukluluk nedenlerinin devam ettiğini belirterek kararı bozdu.

Orlov küçük bir rejimle kafatası inşa edemezdi. Daha sonra Aralık ayında emlak mahkemesi onu reddetti. TK’ye göre bölge mahkemesi, gevşetilen rejimin ceza olduğunu değerlendirdi. Orlov’ların aşkın başlangıcından gelen yalan söyleme, açık fikirlilik, manipüle etme ve uydurma yeteneği gibi bazı özelliklerine dikkat çekti.

TK’nin geçen Aralık ayında yazdığına göre, bölge mahkemesi bu nedenle Orlov’ların bilirkişi değerlendirmesinin tamamıyla tek biçimli olmadığını, bu nedenle ek kanıtların kullanılması ve çelişkilerin ortadan kaldırılıp açıklığa kavuşturulması gerektiğini vurguladı.

Bunun altında da polis pazarlık yapıyor

Risk turundaki trajedi yıllar sonra bile bir duygu olmaya devam edecek. Aynı durum, 35 yıldır polis için çalışan ve 14 Haziran 2014 Salı günü müzakereci olarak saldırıya koşan deneyimli polis memuru Petr Gruber’in durumunda da geçerli. Her yıl, Orlov tarafından göğsünden bıçaklanan Petr Vejvoda’nın anma plaketinde bir mum yakmak için Rusya İşletme Akademisi’ne gidiyor ve ardından ortaya çıkan karışıklıkta ilk saldırıya uğrayan öğrenci arkadaşını savunmaya başlıyor.

Dikkati dağılarak onu kurtardı ama Orlov ikinci kadını tekrar yakaladı. Sonunda müzakere ekibinin bölge koordinatörü Petr Gruber baş kahraman oldu. Hayatını tehlikeye attı.

Altında IV var, içinde duygular var. Havlobrodsk polis teşkilatının iki editörü olduğu için karanlıkta pazarlık yapmayan 53 yaşındaki polis memuru, olay yerinde bir kişinin öldüğünü, bıçaklanan bir kadının ölebileceğini, başka yaralıların da bulunduğunu söylüyor. Yıllar önce. Belirli bir bölgedeki güvenlik durumundan ben sorumluysam şehre gitmem, komuta etmem ve müzakereye gitmem gerekmez, diye açıkladı.

Bölge polisi editörüyle anlaştıktan sonra müzakereler yoluyla gruptan istifa etti ve 2003’ten beri orada çalışıyor. Gruber, trajedinin yaşandığı gün olay yerine değil, yangının ertesi günü dönüyor.

Diğer mumlara yetiştiğinde, ben de benimkini orada dolduracağım. Genç bir avcı, bir öğrenci, babasının zindanda tuttuğu fiili çocuk vardı, oğlunun direksiyondan çıkarılmasından kısa bir süre sonra öğrencinin annesinin geri dönmesine izin verildiğini hatırladı. Esnctilet Petr şarkı söyleyemedi, Orlov askeri bıçağın kopyasıyla onun tam kalbinden vurdu.

Bıçaklanan kadınla sevişmek istedi

Petr Gruber standart olmayan bir şekilde ilerledi, ancak hayatını tehlikeye atmaktan söz eden hizmet kurallarına göre davrandı. Bir süredir benimle pazarlık yapıyor ve ben seni kırdım. Ama bir polis olarak yapmam gerektiği gibi ilerledim, bir uzlaşma buldum; polis başkanının cesaret madalyasıyla ödüllendirdiği Bay Gruber, cumhurbaşkanından Zlat zchransk k nişanını aldı.

O sırada Vyjednava durumu öyle değerlendirdi ki bıçaklanan kadınla takas yapmaya çalıştı. Bir süre önce kırbaç darbesinden sonra çok kan kaybettiğini gördü. Müzakere etmek için çok daha ileri gitmiş olsa da Rus çarkındaki akışı asla unutmayacaktır.

Çarpmanın ardından sağ kulağında 2 cm derinliğinde ve 1 cm genişliğinde yara oluşan ve sağlık görevlilerinin daha sonra dikiş atarak kapattığı yara nedeniyle. Başımın yanına bir bıçak dayadım, boynuma bir yumru oturmak üzereydim. İlka’yı gördü, epeyce yağıyordu. Petr Gruber, kurtarıcıların yaralı evde çalışırken meslektaşlarının beni hastaneye götürdüğünü hatırladı.

Tanıdığım biri ona bir gün Orlova ile tanışacağını söyledi. Fırıncı gözaltından yeni çıkacak diye endişelenmeyin. Hayalimle asla tanışmak istemiyorum. Müzakereci, korkudan değil ama tekrar gidip bir rehin alması durumunda bunun bir yan destek olacağını belirtiyor.

Orlov zaten kadınla konuşmayı reddetmişti (Gruber başlangıçta ikiyüzlü olmakla suçlanmıştı), çünkü kısa süre sonra ortaya çıktı ki o ve kadın polis iki yıl önce Havov’da pazarlık yapmışlar ve orada bir bisiklet deposuna girip öğretmene saldırmışlar ve kadını tehdit etti.