Sadece Jana Nagyová'nın Vysočina'dan milletvekili görevini alma şansı var

YeFu

Global Mod
Global Mod
En ünlü aday, ANO hareketinin adayı olan 15 yaşındaki ekonomist Jihlava'nın temsilcisi Jana Nagyov'dur.

1997'den bu yana yoğun bir şekilde AB meseleleriyle ilgileniyorum. 10 yıl önce ANO için Avrupa Parlamentosu'na aday oldum. Ancak sonuçta ailevi nedenlerden dolayı işler yolunda gitmedi, diyor Nagyov, kişisel yaşamının ve profesyonel kariyerinin davadan ve yuvadan olumsuz etkilendiğini açıklıyor.

Avcının öldürmediğini, onu gönderdiğini söylemek için Nagyov (iki Mayer), arel inşaatı için elli milyon dolarlık sübvansiyona ilişkin iddialarla ilgili duruşmaya geri dönüyor orta yankılarda.

Geçmişte başvurduğum siyaseti bırakma kararım, tutuklandığımdan beri kendimi tamamen masum hissettiğim, ancak medya ve dolayısıyla çevremdeki insanların bu davanın beni olumsuz etkilediğine inandığı büyük olumsuz stresin sonucuydu. Nagyov şöyle devam ediyor: Tam tersi doğruydu.

Bu yıl Prag'daki belediye mahkemesinin ceza mahkemesi, eylemin suç teşkil etmediği sonucuna vardı. Ona göre polisin suçlaması haklıydı ancak deliller sanığın savunmasını kanıtlayacak tam bir zincir oluşturmuyordu.

Nagyov toplumsal siyasetten ayrılmak istemiyor

İki kez beraat bana çok büyük bir içsel mesaj gönderdi – ve aynı zamanda avın başladığı gün kendimi bırakmamam gerektiği, diye devam ediyor Nagyov. Ve bir yıl önce Avrupa seçimleri için adaylıklar bölgesel düzeyde tartışılmaya başlandığında karar verildi.

Nicmn eyalet temsilcisi Jaroslav Aroch nihayet Nisan ayında Prag belediye mahkemesinin yaz cezasına itiraz etti. Böylece dava kapandı.

Kadopdn Nagyov, Avrupa Parlamentosu'na seçilse bile toplumsal siyaseti takip etmeye devam etmek istiyor. Brüksel'e taşınacağımı sanmıyorum. Buraya, Vysoina'ya çok sert düşüyorum.

Daha sonra Avrupa Parlamentosu'na seçilirsem her hafta evime döneceğim gerçeğiyle birlikte. Çalışma haftasında bile Brüksel ve Strasbourg her gün oturum halinde değil. Boşluk ml olacaktır. Ama şundan eminim ki, bu durum ortaya çıktıktan sonra Pazar günü seçim sonuçlarının iptal edilmesini engellemek istemiyor.

Havlkova Brod'dan 50 yaşındaki peyzaj mühendisi ve mali danışman Helena Jakeov da aynı yerde, yani beşinci katta seçime koşuyor.

Vysoin'e gidiyoruz, ayrılmak için bir neden yok

Tanınmış bir isim ama Pirt'e en yakın adaylardan biri, Vysoin Bölgesi'nin (bisiklet, gençlik ve spor, bilişim ve iletişim teknolojisi için) meclis üyesi olan 10 yaşındaki Jan Bala, 2017'den itibaren seçimlere aday. 23. bölge.

Ve Starost adayı ve Avrupa kişiliği açısından sadece bir puan daha iyi konumda (22. sıra) eski belediye başkanı, şimdi Chotboe temsilcisi, yedi yaşındaki David afrnek (STAN).

Şaşırtıcı bir şekilde, iktidar partileri ODS, KDU-SL ve TOP 09'dan oluşan TOGETHER koalisyonu tek bir aday bile ortaya koymadı. Muhtemelen hiçbirimizin Avrupa Parlamentosu'na, bölgesel Oslavice belediye başkanı Pavel Janouek'e gitme isteği yoktu. KDU-SL'nin başkanı.

Tamamen farklı bir yerde çalışıyoruz, Vysoin'de yaşıyoruz, burayı seviyoruz ve Avrupa'ya gitmek için hiçbir nedenimiz yok. Dünyada herkesin çalışmak istemediğini anlıyorum. Ailemizden, Çek Cumhuriyeti'nden çok uzakta… Biz gerçek vatansever değiliz, diye ekledi Janouek gülümseyerek.

Zdechovsk'un Vysoin ile de çok yakın bir ilişkisi var

Havlkov Brod'da doğan, Kol na Vysoin'de büyüyen, Ledi nad Szavou'daki spor salonundan mezun olan ve şu anda Hradec Krlov'da yaşayan 40 yaşındaki Avrupa Parlamentosu üyesi Tom Zdechovsk'un Vysoin ile açık bir ilişkisi var. Vak. Janouek, Vysoina ile bağları var, bu yüzden onu bizden olduğu için alıyoruz, dedi.

İlk olarak Zdechovsk ikinci dönemini savunacak. 2014 yılından bu yana milletvekilidir.