Salt Lake’te 14 gündür kayıp olan kadın, tutuklu babası kurtarılmayı reddediyor | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Salt Lake’in BD bloğundaki polis, belediye yetkilileri ve yerel halkın, son iki haftadır kızı tarafından kendi evine kapatılan 72 yaşındaki emekli bir devlet görevlisinin kurtarılmayı reddetmesi üzerine başı belaya girer. Alzheimer hastası olduğu söylenen adam, evinin terk edilmesi halinde “el konulabileceğini” iddia ederek zamanında yiyecek ve içecek dışında herhangi bir yardımı reddediyor.
Yerel sakinler, 30’lu yaşlarının sonlarında bir kadın olan kızının, evin ana kapısını kilitledikten sonra yaklaşık iki hafta önce evden ayrıldığını iddia etti. Cuma günü geç saatlere kadar geri gelmedi.
Polis ve belediye meclis üyesi durumun farkında olduklarını söylüyor. Hem kocanın hem de kızın zihinsel engelli olduğunu iddia ettiler. Evin birinci katının çoktan birilerine satıldığı söylentisiyle, kimse kilidi kırıp adamı kurtarmaya cesaret edemedi ve dışarıdan yardım sağlamaya devam etti.
Belediye Meclis Üyesi Ratna Bhowmik, “Ona nasıl yardım edeceğimizi gerçekten bilmiyoruz. Belediye başkanını, SDO’yu ve polis komiseri durum hakkında bilgilendiriyorum” dedi.
Yerel halka göre, kadının boşandığından ve annesini Kovid sonrası komplikasyonlar nedeniyle kaybetmesinden bu yana zihinsel sorunları olduğu bildirildi. Hatta iki ay önce terastan atlamaya çalıştı ama bir ağaca takıldı.
“Kadını aradım ve bir iş için Delhi’de olduğunu söyledi. Evin yanında ütü yapan bir yerliyi arayıp ona para göndereceğini ve babasını beslemesini istediğini söyledi. Ama numarası Yerel bir sakin olan Shibu Dey, son altı gündür devre dışı bırakıldı” dedi. İddiaya göre para gönderilmedi ve adam bir hafta sonra onu beslemeyi bıraktı. Bir komşu olan Amalendu Ghosh şimdi adamı besliyor.
Üst düzey bir polis memuru, “Adamın kendisi kurtarılmak istemiyor. Nasıl içeri girebiliriz? Ancak, polis memurlarının adama 7/24 bakması için ayarladık” dedi.