Şehir avukatı sivil yargıç sınavını geçti | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

Mangaluru: Bir şehir avukatının sahip olduğu Sivil Karnataka Yüksek Mahkemesi tarafından yürütülen Yargıç Sorgulama-2022.
Rahul Şettigar,28, Parkala, Udupi’de ikamet ediyor ve PP Hegde and Associates’in avukatı PP Hegde’nin yanında çalışan Mangaluru SDM Hukuk Fakültesi’nin eski bir öğrencisi, eyalette birinci sırayı aldı. Onunla birlikte 39 aday daha sivil yargıçlık makamlarına seçildi. Toplam 56 sivil hakim alımı için sınav yapıldı.
“Babam, Sarvodaya Şettigar, emekli bir bölge ve mahkeme hakimidir ve onun yerinde olmak bir rüyaydı. Ayrıca ilk denememde sınavı geçmek benim de dileğimdi ve oldu,” dedi Shettigar. Onun annesi, Leelavathi ShettigarHint Demiryolları’nın emekli bir çalışanıdır.
Shettigar, yasasını 2018’de çıkardı ve kısa süre sonra avukat PP Hegde’nin yanında çalışmaya başladı. Sınava nasıl hazırlandığına ilişkin olarak, normal antrenmanlara hiç ara vermediğini söyledi. “Hem Udupi hem de Mangaluru kortlarında çalıştım. Sınav için hiç çalışma molası vermedim. İşten sonra günde üç saat çalıştım ve ön elemeler için sınavdan bir ay önce çalışmaya başladım” diyen Shettigar, viva’nın Aralık ayında yapıldığını sözlerine ekledi.