Seleção taraftarı Güney Kalküta’da Hırvatistan’daki zorlu maç sırasında öldü | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA: 61 yaşındaki sadık bir Brezilya taraftarı. Naktala güney Kalküta’da Cuma gecesi Brezilya-Hırvatistan çekişmesini izlerken rahatsızlandıktan sonra kalp krizinden öldü.
Çelik fabrikası sahibi Bimal Sardar, saat 22.40 sıralarında göğüs ağrısından şikayet etti. Ağabeyi Amal, yerel bir kulübün üyeleriyle birlikte, saat 23:30 civarında vefat ettiğinde onu Baghajatin Devlet Genel Hastanesine götürdü.
Sandeep Sardar, bir komşu ve yerel kulübün sekreteri Shanti Çakra, kalp krizinin uzatmaların ilk yarısında meydana geldiğini söyledi. “Bimal sıkı bir Brezilya taraftarıydı ve takımın oynadığını görmek için çok heyecanlanırdı. Ne zaman bir maç olsa gelirdi. Cuma gecesi hastalandığında evinde maç izliyordu. Normal maç sırasında” Bimal, Brezilya’nın gol fırsatlarını kaçırdığını görünce birkaç kez heyecanlandı ve ardından o kadar rahatsız oldu ki uzanmaya karar verdi,” dedi.
Bimal, uzatmaların ikinci yarısında Brezilya’nın gol attığını veya Hırvatistan’ın eşitliği sağladığını göremedi; veya Brezilya’nın üç penaltıyı çevirememesi ve turnuvadan çıkması.
Bimal’in kalp hastalığı geçmişi olmamasına rağmen Amal, bir hafta önce solunum problemlerinden şikayet ettiğini söyledi. Ailesi ondan bir doktora görünmesini istemiş, ancak o kesin olarak reddetmiş ve sebebi belirlenememiştir.
Yoğun bakım uzmanı RN Tagore, nefes darlığı nöbetlerinden sonra bile kalp kontrolü yaptırmamanın ölümcül bir hata olduğunu söyledi. sauren panja. Panja, “Belki tedavi edilmeyen bir kalp sorunu vardı ve ani heyecan kalp durmasına neden olabilirdi,” dedi.
Bölgedeki bazı kulüplerin futbol konusunda tutkulu üyeleri vardır ve düzenli olarak Brezilya ve Arjantin’i temsil eden yerel takımlar arasında turnuvalar düzenlerler.
Brezilya’nın Cuma gecesi mağlubiyeti ve Cumartesi gününün erken saatlerinde Arjantin’in zaferi, bazı ilçeleri durgun bırakırken, diğerleri cümbüş içinde patlak verdi. Ancak Bimal’in yaşadığı Naktala semtinde herkes gerçek bir futbolseveri kaybetmenin yasını tuttu.
Bir yerel kaynak, “Ben sıkı bir Arjantin taraftarıyım. Hollanda ile penaltı atışlarını izlerken son derece gergindim ve Bimal’in Brezilya-Hırvatistan maçındaki penaltı atışları sırasında hissetmiş olabileceği korkuyu anlayabiliyorum” dedi. . pratim Goswami.
(Basabdatta Sarkar’dan girdi)