Sertifikaları geçmeden önce, Kalküta’daki ilk 4 işportacı grubu standartları takip etme taahhüdünde bulundu | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA: Yolları işgal eden sokak satıcılarını engellemek için şehir çapındaki baskının ortasında, Gariahat-Ballygunge kuşağındaki dört sokak satıcısı, satış haklarını tesis edecek bir tanıma olan şehrin ilk satış sertifikalarının alıcıları olarak seçildi. yayalara kaldırımlarda rahatça yürüme hakkı veren şahin standartlara uyun.
Dördü de 2015 yılında bir kimlik kartı başvurusunda bulunmuş ve resmi olarak tanınmayı bekliyorlardı.

Zaman göstergesi

Umarım bu deney hem sokak satıcıları hem de yayalar için başarılı olur. Ancak sorumlu sokak satıcılarını teşvik etmek ve tanımak, sorumsuz sokak satıcılarını cesaretlendirmek ve cezalandırmakla el ele gitmelidir.

Kanak Kar, Goutam Das, Ashim Kumar Bag ve Biplab Das, seyyar satıcı satış komisyonu tarafından örnek davranış kurallarına uydukları için tanınan 19 seyyar satıcı arasında yer alıyor. Bir TOI ekibiyle konuşurken, bunun nadir bulunan bir prestij olduğunu ve kimlik kartlarının dokunulmazlığını her ne pahasına olursa olsun korumaya çalışacaklarını söylediler.

jsakdlf (1)

Yaşlı bir kişi olan Gautam Das, otuz yıl önce Golpark yakınlarındaki kaldırımda tezgahlar kurmaya başladı. Dört yıl sonra, hazır giyim satışları hızla artarken, devlet, yasadışı sakinleri şehrin kaldırımlarından tahliye etmek için “Güneş Işığı Operasyonu”nu başlattı. Ahırı yıkıldı. Birkaç ay sonra, ticaretini kaldırımın sadece üçte biriyle sınırlandırması ve gerisini yayalara bırakması şartıyla Gariahat bölgesinde küçük bir yer tahsis edildi.
“Şahin kurallarına uymadığım için çektiğim acıyı göz önünde bulundurarak, kurallara uymaya özen gösterdim” diyen Das, satış sertifikasını seçmesinin haklı olduğunu da sözlerine ekledi.
1990’ların başında konfeksiyon işine başlayan 58 yaşındaki Kanak Kar, o zamanlar yeni evli ve dört kişilik bir aileyi geçindirmek için emekli olmuştu. Zamanla şirket kaldırımda büyüdü. Şimdi iki tezgah işletiyor. Kar, satış sertifikasının heyecanını yaşıyor ve belediye başkanı Firhad Hakim’den almayı sabırsızlıkla bekliyor. “Bir KMC görevlisi, Gariahat-Ballygunge kuşağında diğer üç kişiyle birlikte satış sertifikasının sahibi olarak adımı açıkladığında sevincim sınır tanımıyordu. Şimdi şehrin satış komitesi tarafından belirlenen tüm kurallara uymam gerekiyor.” dedi. Araba.
Rashbehari Bulvarı’ndaki Bijan Setu yakınlarında çorap satan Ashim Kumar Bag, işi yirmi yıl önce devraldı. “Kaldırım kenarında yer olmaması nedeniyle işletmemi geçici olarak kapatmak zorunda kaldığım bazı zor zamanlar geçirdim. İşte o zaman şahinlerin kurallarına uymaya ve standımı kaldırım boşluğunun 1/3’ü ile sınırlamaya karar verdim. Hawker araştırma ekibi, davamı bir satış sertifikası önermek için uygun bulduğu için karşılığını aldı. Şimdi, Hawking standartlarını izleyerek bu tür bir itibar kazanmaları için başkalarına ilham vermenin benim görevim olacağını hissediyorum,” dedi Bag.
Bir KMC yetkilisine ve şehrin satış komisyonu üyesine göre, satış sertifikaları hazırdı ve muhtemelen belediye başkanı tarafından önümüzdeki hafta düzenlenecek bir etkinlikte dağıtılacak.