Smriti Moots Swadesh Darshan’ı Kukke Tapınağı için | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
Mangaluru: Birlik Kadın ve Çocuk Gelişimi Bakanı Smriti Z Irani, kayıt için çaba gösterileceğini söyledi Kukke ‘Swadesh Darshan’ planı kapsamında Sri Subrahmanya Tapınağı. Bakan Salı günü Kukke tapınağında dua etti. Ayrıca tapınağın Karthika vedike’sinde öğrencilerle ‘Modern bir Hindistan İnşasında Gençliğin Rolü’ konulu bir konuşma yaptı.
Smriti, birlik turizm ve kültür bakanlığının swadesh darshan planının uygulanmasına öncelik vereceğini söyledi. Tematik turist devrelerinin entegre bir şekilde geliştirilmesini sağlar. “Planın eyalet hükümeti aracılığıyla uygulanması için tapınaktan merkezi hükümete bir teklif kesinlikle gerçekleştirilecek” dedi.
Papaz, Kukke tapınağını ziyareti sırasında kendisinin ve aile üyelerinin yeminlerinin yerine getirilmesi için dua ettiğini söyledi. “Uzun zamandır tapınağı ziyaret etmeyi planlıyordum ve şimdi zamanı geldi. Darshan’a sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyorum” dedi.
Bir öğrenci tarafından sorulduğunda Irani, RSS ve ABVP ile olan ilişkisinin kendisine ulusa hizmet etmesi için ilham verdiğini söyledi. “Oyuncuyken bile RSS ve ABVP için gönüllü oldum. Bu, istikrarlı bir zihne sahip olmamı ve daha fazla sorumluluk almamı sağladı. Bir siyasetçi olarak insanlara hizmet etmeye ve RSS’nin ideallerini takip etmeye devam edeceğim” dedi.
Hindistan’da yapılacak G20’de Hindistan, dünyanın dört bir yanındaki kadınların güçlendirilmesine vurgu yapacak. Irani, öğrencilere cep telefonu kullanımını azaltmalarını tavsiye etti. “Aşırı cep telefonu kullanımı depresyona yol açar. Sadece gerekli olduğunda kullanın. Yoga, depresyon ve tüm akıl hastalıkları için en etkili ilaçtır. Ayrıca gençler bilim ve teknolojinin yanı sıra kültürümüzün değerini de öğretmelidir” dedi.