Sprint yeteneği Kubelík: Muhtemelen Paris'te gergin olacağım, konuşmak bana yardımcı oluyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Elbette olimpiyatlar her sporcunun hayalidir ama yine de o kadar da umutlu görünmediğimi itiraf etmeliyim. Ya da suçlamadım. Ve ailesiyle birlikte Jihlavsk Teti'de yaşayan ve Atletika Jihlava'da oynayan yirmi bir yaşındaki Daice yerlisi için bu haberin bu kadar çabuk ortaya çıkabileceği hiç de söylenemez.

Yani sizin durumunuzda bu kadar küçük bir atletik dahiden neredeyse bahsedebiliriz, öyle değil mi?
Böyle ortaya çıkmasının harika olduğunu söyleyebilirim.

Yani Olimpiyat Oyunlarını sadece televizyonda hayran olarak izlediniz, değil mi?
Şarkı Aslında her şeye dikkat etmedim ama sprintlere her zaman dikkat etmedim.

Bir zamanlar Jihlava'nın antrenörü Ji vec seni pistlerde görmüş, ülkede bu tür çok fazla yetenek olmadığını söylemiş ve bu nedenle sana kendini tamamen atletizme adamak isteyip istemediğini sormuş. Aslında, Baba'ya hazırlanmana çok şey borçluyum…
Bu doğru. Daha sonra beni buldu ve gerekli malzemeleri verdi. Ne yazık ki o aralarında yok ama Olimpiyatlara gitmeyi başarırsam mutlaka izlerdi.

Atletika Jihlava'da oynadığınızı fark ettim, ünlü bir kulüp sizi cezbetmeye çalışmadı mı?
Prag'ın merkezindeyim ama Jihlava'ya gidiyorum. Mm orada. Başka bir yere gitmem için hiçbir neden göremiyorum. En azından bana Cihlav'da öğrettiklerini ona öğretmenin yolu budur.

Eduard Kübelk

Atletizm (200 m engelli)

Doğum: 8 Ocak 2002, Daicch'te Teti'de evinde futbolcu olarak sporla ilgilenmeye başladı ancak on beş yaşında Jihlav'daki atletizm bölümüne katıldı. Daha sonra Avrupa'nın genç şampiyon yardımcısı olan Kubelk, atletizm beni her zaman büyülediğini, televizyonda bir tür etkinlik izlediğimi itiraf etti. Şimdi ilk olimpiyatlarına hazırlanıyor.

Peki ya atletik kariyerin? Televizyona çıkmayı özlemediğinizi varsayıyorum, yoksa yanılıyor muyum?
Doğuyorlar ve büyüyorlar, belki vc bile değiller. (güler) Ve mutlaka izleyecekler çünkü stadyuma biletleri var. O halde Pae'ye de hazırlanın.

Duvarlarda böyle bir destek varken çok çaba harcamak gerekecekti. Kendinize mutlu olacağınız bir hedef belirlediniz mi?
Öyle bir zaman ki şahsımın etrafında hareket edecek bir zaman koşmak isterim. Ve tabii ki en baştan ilerlemeyi çok isterim.

Birçok sporcu Olimpiyat Köyü'nde gerçek bir spor yıldızıyla tanışmak ister. Sizin de karşılaşmak istediğiniz gizli bir Bay'ınız var mı?
Tam olarak değil. Elbette gerçekten ünlü biriyle tanışmak güzel olurdu ama bunun bir tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Sadece orada kaç kişinin olacağını görmek için oradayım çünkü hiç böyle bir şeye gitmedim.

Peki herhangi bir sporcuyu desteklemek için dışarı çıkıyor musunuz?
Bakalım kaç saat olacak ama mm dolu.

Belirli bir disiplini veya sporcuyu mu seçtiniz?
Judocu Luka Krplek'ten bahsediyordum, kendisi de Vysoina'lı olduğu için gidip ona destek olabilirdim. (gülümsemek)

Eve gittiğinizde yanınızda herhangi bir maskot götürür müsünüz? Yoksa salak değil misin?
Tam olarak değil. Ama aynı zamanda Olimpiyat eğlencesi için bir de cam ıhlamur yaprağı aldık. Tst için pr, onu alacağım.

Önemli olan camdan yapıldığında yolda kırılmamasıdır…
İyi bir kutum var, belki bir su samuru.

Çek sporculara yönelik bir kıyafet koleksiyonu hakkında çok fazla konuşuluyor. Bazıları zaten yetenekli, bazıları ise neredeyse deli. Nereye düşersin?
Yoruldum, ilginç olacak. Ama başka birinin elinde olduğunu anlıyorum.

Yanılmıyorsam Fransa seyahatinizden önce Jihlav meydanındaki Yaz Olimpiyat Oyunlarının törensel açılışına gidebilmelisiniz…
Doğru, bugün 30 Temmuz ve bu Cuma günü gerçekleşecek (Bugün). Oraya gittiğimde tam olarak ne bekleyeceğimi bilmiyorum ama her şeye hazırım. (güler)

Eduard Kubelk 200 metrenin startını tamamladı.

Yanlış hatırlamıyorsam, bir keresinde bana, baştan çıkarmadan önce oldukça gergin olduğunu söylemiştin. Bu maaşın altında mı?
Oldukça değişti. Pai'deyken bile muhtemelen gergin olacağım. Hayır, avcı başlangıca ulaşamayacak, üzerine düşecek kadar yer var.

Peki ya rüya?
Kalkmama yardım et, sporcuların sadece yarısı iyi bir gece uykusu çekmek istiyor. Sadece birini yakalamaya çalışıyorum. (güler)