Şti belediyeleri su hatası. Ve böylece belediye başkanı sarnıcı ve pev bardaklarını çalıştırıyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Vnice, Havlkobrodsko’nun başka bir ucunda. Aynı gün ve 1925 yılında kuruldu. O zamana kadar Çek Cumhuriyeti’ndeki Horn ve Prostedn Vnice ile Almanya’daki Doln Vnice bağımsız belediyelerinden oluşuyordu. Çekçe ve Almanca birbirinden bağımsız olarak gelişti. Ve küvet kendi su kaynağını oluşturdu.

Belediyelerin Pi’ye bağlı su boruları vardı. Ama hep ayrı ayrı tamir ediliyordu, birine ya da diğerine yatırım yapılıyordu. Hiç kimse onları birbirine bağlamayı düşünmemişti, alışılmadık bir efsane ortaya çıktı ve şimdi belediye başkanı David Draho bunu kendisi yaptı.

Köyün aşağı kesiminde bu yıl su kesintisi başladı. Birçok kusuru ortadan kaldırmak mümkün oldu ama sorunlar ortadan kalkmadı. Köye günde 24 bardak su sağlayan kuyu, giderek kuruyor. Kuru günlerde yalnızca sekiz bardak verin. Ve bu Doln Vnica’da olmayacak. Bu köyün olağan tüketimi günde yaklaşık 15.000 litre ve bunun iki katıdır.

Bir zamanlar Vnice’de su sıkıntısı yaşanması durumunda Vodrensk şirketinden su temin ediliyordu. Jane benim oğlum değildi. Başkalarına bağımlıydı ve su ondan yanaydı. Emekli maaşına da bu şekilde yansıdı. Ve böylece köy benzer bir acil durum için başka bir tane seçti.

25 bin m2’lik tank kiralama

Sprva sttnech malzeme rezervlerinden bir tank kiraladı. Ve gerektiğinde suyu kendiniz için. Ocak sonuna kadar kiraladık, gerekirse uzatabiliriz. Belediye başkanı asgari ücretin yaklaşık 25 bin kron olduğunu açıkladı.

Dolnovnice rezervuarındaki suyun durumu düzenli olarak iş arkadaşlarıyla kontrol ediliyor. Benim olduğumu anlayınca sarnıcı çalıştırın ve Vnice Peveza’nın tepesinden birkaç bardak alın. Burada su kaynağı daha güçlü bir kaynağa sahip ve oyun kapanacak.

Hafta sonu su eksikliği ortaya çıkmasın diye düzenli olarak cuma sabahı alıyoruz. Ve gerektiğinde haftada birkaç kez bile. Sarnıç sekiz bardak alır. David Draho, bunun genellikle ön gündeki ek rezervuarda meydana geldiğini açıkladı.

Su sıkıntısı konuşulduğunu biliyorum, belediye başkanı da bir ihbar gönderdi. Cuma sabahı çocukları ve bir arkadaşıyla birlikte Doln Vnic’te yürüyen genç anne, “Ama su akmasaydı ya da basıncı düşük olsaydı fark etmezdim bile” diyor.

Muhtemelen uzun süredir belediye başkanının suyu var, biz evde sorunu fark etmeyince arkadaşı güldü.

Kaynağın yakınındaki Vnice liderliğindeki su banyosu tahrip edildi ve bölge sakinlerine su içmeleri yönünde çağrıda bulunuldu. Oban’ın cehennemden ricasını herkes duydu. Ortalama su tüketimi yavaş yavaş azalıyor. Ancak sorun, bunun özellikle kurak mevsimde önemli olmasıdır. Bahçe sahibinin musluk suyu olmadığında onu musluktan alır.

İkinci kuyucuğun hazırlanması, asın reklama bağlanması

Vnice su krizini çözmeye çalışıyor. Aynı zamanda köyün aşağı kısmına su gönderecek ikinci bir kuyu da sondaj için hazırlanıyor. Ona mümkün olduğu kadar sahip olmak istiyoruz. Belediye başkanı, gelecek yıl tankere ihtiyaç kalmayacağını biliyoruz dedi.

Biraz pişmanlık duyuyor. Şahsen onun için su ithal etmek her zaman küçük bir zevktir. Sağdan direksiyonlu ve mükemmel bakımlı Tatra 815’in direksiyonunda. Savaştan beri böyle bir araba kullanmadım, bana tekerleklerle ne yapacağımı ve nasıl yapacağımı söyleyen ehliyeti olan küçük bir çocuktum. yolda araba sürmek.

Köyün belediye başkanı olmasının yanı sıra yerel gönüllü itfaiyecilerin de belediye başkanıdır. Burada ayrıca hidrantın açılması veya bağlı ve kıvrılmış sarma hortumu gibi küçük şeyleri de görebilirsiniz. Pek çok aletin ve cihazın manipülasyonu onun için kolaydır.

Gelecekte Vnice’nin her iki caddesinin birbirine bağlı su teminini bir zorunluluk olarak görüyorum. Operasyonel ve kullanıcı dostu olacağını belirtiyor. Kolay ya da ucuz olmayacak, atlayıcı yüzlerce metre uzunluğunda olacak.

Bu nedenle belediye, bağlantılı su kaynağını yeni parsellerin geliştirilmesiyle bağlamak istiyor. Bunların öncelikle belediyenin iki ilçesi arasında beş yıl içinde kurulması gerekiyor.

Alt sokağın kenarına, yukarıya doğru aile evleri yapıyoruz. Daha sonra su kaynağını yukarıdan uzatacağız, yollar inşa edeceğiz ve kamusal aydınlatma yapacağız. Bunu bir gün yapalım, acil durum debriyajı değil, belediye başkanı bir anlığına hayal kuracak.

Ancak Tatra Dağları’ndaki su pompası tüm suyu patlattı. David Draho aceleyle cihazı kapattı. Son birkaç gündür hava kuruydu, pek fazla değil. Muhtemelen hafta sonundan sonra tekrar su ile gitmek zorunda kalacağım, bakalım rezervuarda ne kadar olduğunu kontrol ettiğinde. O umursamıyormuş gibi görünme