Suvendu Adhikari’nin bakana yönelik ‘tehdidi’ toplantıda tartışmaya yol açtı | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Tarafından iddia edilen bir “tehdit” Suvendu Adhikari Cuma günkü panchayat bütçe tartışması sırasında BJP ile Trinamool arasında bir anlaşmazlığa yol açtı ve konuşmacının muhalefetin devlet liderine karşı bir imtiyaz önergesi önermesine yol açtı.
Sulama Bakanı Partha BhowmikAdhikari’nin yanında oturan bir kişi, konuşmacıya kendisini bir ay içinde (merkezi yetkililer tarafından) “tutuklanmakla” tehdit ettiğinden şikayet etti.
Meclis Başkanı Biman Banerjee, bakanın şikayetini dikkate aldı ve sözlerini kınadı.
Adhikari, “Lütfen montaj kayıtlarını kontrol edin” diyerek iddia hakkında yorum yapmaktan kaçındı.
İddia edilen tartışma, Penchayat bütçesiyle ilgili tartışmalar sırasında Adhikari’nin işaret etmesiyle başladı. Krişna Kaliani Ve Bisvajit Das, BJP biletlerinde kazanan ve daha sonra Trinamool’a katılan iki MLA. “BJP MLA’ları olduklarını iddia ediyorlar. Konuşmacı bile onları BJP MLA’ları olarak görüyor. Ama değiller” dedi.
BJP liderinin karşısında oturan Bhowmik, daha sonra ona ‘Sisir babu’ (Suvendu Adhikari’nin babası) hakkında sorular sordu. Sisir Adhikari, BJP’ye katıldığına inanılan bir Trinamool milletvekili). Görünüşe göre bu, bakanı bir ay içinde tutuklamakla tehdit eden Adhikari’yi kızdırdı.
Bhowmik daha sonra tehdide karşı toplantıya bir düzen getirdi ve “güvensiz” hissettiğini söyledi. Konuşmacı ona güvenlik sözü verdi ve Adhikari’ye karşı bir imtiyaz önergesi sunmasını önerdi. Banerjee, “Bu eşi benzeri görülmemiş bir olaydı. Bir muhalefet liderinin bir bakanı tehdit ettiğini hiç duymadım” dedi.
“Adhikari, Krishna Kalyani ve Biswajit Das’ı işaret ettiğinde, ona sadece babasını ve erkek kardeşini hatırlattım. Bu onu kızdırdı. Bunu hemen konuşmacının dikkatine sundum.
Bhowmik daha sonra, “Bu, Suvendu Adhikari’nin artık merkezi teşkilatları kontrol ettiğini ve bunları siyasi rakiplere karşı kullandığını kesin olarak kanıtladı,” dedi.