Třebíčský Michálek: Kayıp mı? Esasen tekrar oynadığım için mutluyum

YeFu

Global Mod
Global Mod
Hazırlık döneminde yalnızca Kometa Brno ile maç oynayabildi, ancak birkaç gün sonra alışılmadık sorunlar yaşamaya başladı ve bu da Horácká Slavia Třebíč hokey forveti David Michálek’in hastaneye gitmesine neden oldu.

“Kafamla ilgili sorunlar yaşamaya başladım. Daha kesin olmak gerekirse, birdenbire çok fazla ortalığı karıştırdım,” diye açıkladı, bu yıl Třebíč formasıyla beşinci sezonuna başlayacak olan Havlíčkobrod hokeyinin yakında yirmi beş yaşında olacak öğrencisi.

Komet ile hazırlık maçında başınıza daha sert bir darbe mi aldınız?
Hiç de değil, darbe yok, şok yok. Birdenbire oldu. İki hafta hastanede kaldım. Daha sonra, şans eseri doktorlar etkili bir tedaviye başlamayı başardılar ve yavaş yavaş iyileşmeye başladım.

Peki artık hastalığın ne olduğunu ve buna neyin sebep olduğunu biliyor musunuz?
Resmi bir adı var mı onu bile bilmiyorum. Neyse, bu kulakta bir tür sorun, stabiliteyle ilgili bir şey. Bunun pratik olarak her an ve herkesin başına gelebileceğini söylüyorlar. Ve defalarca. Artık gittiğine sevindim.

Ancak birkaç haftadır antrenmandan uzaksınız, dolayısıyla muhtemelen henüz %100 formda hissetmiyorsunuz, değil mi?
Fiziksel performansımı tamamlamam gerekiyor, bu yüzden ilk turda Vsetín’e karşı hiç oynamamalıydım. Ve aslında Cumartesi günü Pardubice’nin “B”sine karşı bile değil. Ancak birkaç oyuncu hastaydı, biri eksikti, ben de gidip en azından birkaç oyuncu değişikliği için takıma yardım edeceğimi söyledim.

Ancak maç sonrası değerlendirmede teknik direktör Kamil Pokorný da kararınızı takdir etti. 0:2 kaybetmiş olsanız bile.
Bizim açımızdan şanssız bir maçtı. İki aptal gol yedik, ilk periyodu yönetemedik ve bu bize oyunun tamamına mal oldu. Ama bitti, artık hepimiz bir sonraki tura odaklandık.

Chrudim’de Pardubice B ile daha önce bahsettiğimiz cumartesi maçına gelince…
Bizi zorlu bir rakibin beklediğini biliyoruz. Bu yıl son derece sıkı bir rekabet olacak. Bizim esas olarak gol atıp oyunumuzu oynamamız gerekiyor.

Ancak hazırlık aşamasında iki kez işe yaramadı. Pardubice “B”ye karşı oynayamasanız bile…
Ama en azından bir maç gördüm. Toplamda dörtte olmayı başardım ve hepsinde ayaklarım tekrar buza çıkabilmek için sabırsızlıkla yere vuruyordu. Bu yüzden ertesi gün Vsetín’le maçı hasta hissetmeden başardığım için de çok mutluyum. Umarım artık her şey yolunda gider.