Udupi’de yol kenarına atılan ceset; video viral oluyor | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

UDUPI: Perşembe günü Udupi bölgesindeki Malpe yakınlarındaki Kemmannu’da iki kişi bir satıcının cesedini yol kenarına attı. Merhum Hanumanthappa,45, Chikkaldagod’dan Shekappa Bhajantri’nin oğlu, Yennekoppa, içinde Shivamogga komşu.
Viral hale gelen CCTV görüntüleri, iki kişinin otomatik bir çekçekle geldiğini, Hanumanthappa’nın cesedini bir çöplüğe attığını ve olay yerinden kaçtığını gösterdi. Bu arada videoyu paylaşan kişiler, olayı insanlık dışı bir davranış olarak nitelendirerek kınadı.
Olayın öğrenilmesi üzerine, sosyal aktivist Eshwar Malpe olay yerine koşarak kazazedenin yakınlarına durumu bildirdi.
Eshwar, cesedin cenaze arabası ile kurbanın memleketine gönderildiğini belirtti. “Shivamogga’dan bir satıcı olan Hanumanthappa, iş yapmak için Kemmannu Santhe’ye (shandy) gelmişti. Polis, CCTV görüntülerine dayanarak üç kişiyi gözaltına aldı. Cesedi atanlar, cesedi çöpe attıklarını söylediler. Kişinin sarhoş olabileceğini düşünerek yola çıktılar. Hanumanthappa’nın ölümünden habersiz olduklarını iddia ediyorlar” dedi.
Eshwar, polisin cesedi bölge hastanesinin morguna götürmesine yardım etti. “Cenazeyi Cuma günü Hanumanthappa’nın köyüne göndermek için bir cenaze arabası ayarladım. Eşi gelmiş olmasına rağmen cenaze arabası kiralamak için para ayarlayamadı. Ben de bir araç ayarlayarak onlara yardım ettim.”