Ünlü Slonek kayak üreticisinin soyundan gelenlerin tarihi hazinelerle dolu bir garajı var

YeFu

Global Mod
Global Mod
Oh, Milan Slonek'in genç bir adam gibi olduğunu da biliyorum. Novoměstsk'teki ilk sodalı su, 19. yüzyılın doksanlı yıllarında, Rokytno'lu bir marangoz olan büyük büyükbabası Adolf Slonek tarafından yapıldı. Bisikletten çıkrağa ve tabuta kadar her şeyi yapabildiği söyleniyor.

Torun Milan Slonek, elmanın ağaçtan uzağa düşmediğinin kanıtıdır. duvar bu kadar sıkı olmasına rağmen. Tek parça denimden kül suyu yapmaya karar vermesi çok uzun sürmedi. Şu anda geliştirilme aşamasındadır. Atalarımın yaptığı gibi dişbudak ağacından, sandıktan yapma girişimi, böyle bir girişim.

Evde büyümeye devam edecek saygın bir çiçek, gül ve diğer mücevher koleksiyonum var. Aile müzemize daha fazla belge ve sergi eklemeye çalışacağım. Mesela Ing Ödülünü topladım. İyi bir Novomњk olan Karla Mrkvika, bunu bana ithaf etti, Milan Slonek'i ortaya çıkardı ve ze'yi işaret etti.

Bu ödül, dökümhanenin geliştirilmesinde emeği geçen kişilere verilmektedir ve 1910 yılında kurulan buradaki ilk şarap üreticisinin adını taşımaktadır.

Duvarda para ödülünün yanı sıra birinci yılın diploması da bulunuyor. Bunu bana Horecki Müzesi'nde tek kıtada verdiler, o zamana kadar dijital ortama aktarmamışlardı. Hemen bir kopyasını yaptırdım, l Slonek.

Listeye göre bisikletleri ve onların soyundan gelenleri arayın

Faaliyetleri nedeniyle müzede bazı eşyalar satın alırsanız, tanıdıklarında onun için bir şeyler olduğu gerçeğiyle onu arayın.

Milan Slonek

• Tarihsel olarak Novomstsk'teki ilk ly üreticisi olan Adolf Slonko'nun 12 yaşındaki torununun şirketi 1896'dan beri faaliyet gösteriyor ve onun geleneği modern zamanlarda Sporten (bugünkü Kstle) şirketi tarafından takip ediliyor.
  • Novm Mst na Morav'da yaşıyor, chester olarak çalışıyor ve Sokov Caddesi'nde lyask ekipmanlarının bulunduğu bir mağaza işletiyor.
  • Beck Lyovn'da ve biatlonda hem hareket hem de karar. Son dünya şampiyonasında karar masadaydı.

Süreç veya sebeple ilgileniyorum. Benim teorim her köyde bir tekerlek olduğu yönünde. Ve onu nasıl bükeceğini, besleyeceğini ve böylece kül suyu yapmayı bildiği halde, Horecko'da hâlâ birçok imalat varilinin bulunduğunu belirtiyor.

Elimde 1932 yılına ait işletme ve şirketlerin adresleri var, listeye bakın. Ona göre bir bisiklet bulacağım ve sonra onun soyundan gelenleri bulmaya çalışacağım, sürecini anlatıyor.

Bu şekilde örneğin Jimramovo'dan, Sulkovec'ten soda aldı ve diğer şehirlerden de eski tahtalar almak istiyor. Sadece Nové Město'da beş-altı üretici vardı. Koleksiyonumu tamamlamayı hayal ediyorum. Toplamda yaklaşık iki yüz mm civarında, yaklaşık 130 çeşit trene ek olarak Milan Slonek evlendi.

Navc, pda'dan dal ve dal hazinelerini keşfeder. Oraya gitmeye her zaman hazır değilim. Evde bulduğum son üslerden biri, Prag yakınlarındaki Satalice'deki Vanek a Malec firmasının kül suyu verniği. Çocuksu bir coşkuyla akacak.

Evde perde arkasında neler olup bittiğini duyamazsınız. Her şey dönem reklamlarının olduğu cam slaytlar kadar kompakt değil. Brno sinemasında gösterildiler ve burada ailenin halefi olan mevsimlik ticareti Slonka'ya anlattılar.

Evlerinde yaşıyorlardı ama parasını ödemek zorunda kaldılar

Milan Slonek yerde örneğin Birinci Cumhuriyet dönemine ait tuval üzerine boyanmış geniş formatlı bir reklam buldu. Nasıl bir halı olduğunu merak ediyordum, hatırladın mı? Bu hazine, aile şirketi komünistler tarafından yok edildiğinde de yandı. Evlerinde uzun süre yaşayabilmelerine rağmen, uzun yıllar bunun bedelini ödemek zorunda kaldılar, halkın yoldaşları da böyleydi.

Müzede ayrıca Adolf Slonk'un oğullarının (yine Viyana'da yargılanan Adolf ve Antonn) özel sert Kanada cevizi satın almak için Hamburg'a nasıl gittiklerini de öğreneceksiniz. Veya insanlara Pepych vergisi uygulandığında veya Brno'dan Novho Msta'ya özel bir lyask treni gönderildiğinde.

Bununla birlikte, arması içinde fil bulunan şirket, uzun geçmişiyle ünlü oldu ve başka şekillerde Novoměstsk'teki Evanjelik kilisesi için banklar veya yerel hastane için pencere ve kapılar yaptı.

Benim de büyükbabamdan kalma, tüm gün çalışan eski bir torna tezgahım var, hâlâ çalışıyor. Adolf Slonek Rokytn'de bunun özlemini çekiyordu; torununun torunu torna tezgahının nasıl hareket ettiğini gösteriyor.

Skandinvsk taraftarları kırmızılılara ilgi gösterdi

Milan Slonek ayrıca pası çıkarmak için kül suyuna batırdığı planyaları da sergiliyor. Diğer üslerde de aynı şekilde ilerlemektedir. Slonek, ondan kurtulduğumda rüyanda onu çamaşırhaneye götüreceğimi söylüyor.

Koleksiyonda sadece yerel menşeli değil, aynı zamanda İskandinav üretimi de var. Yakın zamanda yapılan bir ampion sırasında İskandinavya ve Baltık ülkelerinden gelen bir misafir yanlışlıkla onları içeri davet ettiğinde, duvarlarda güzel kırmızı lekeler bulduklarını hemen fark ettiler.

Slonek çarpıcı ve modern bir kurulda, Finlandiyalı üretici Esko Jrvinen'in kendi zamanında dünyanın en baştan çıkarıcı kulüplerini yaptığını ve bunların Olimpiyatlarda kazandığını söylüyor.

Slonk'ta tekerleklerin son yılların bir icadı olmaktan çok uzak olduğunu göreceksiniz. Ailenin bakıcısı, bunların Lyask bl'deki babamın evinde yapıldığını gösteriyor.

Milan Slonek, atalarının bilinmeyen tarihini ve neler yaratabildiklerini sık sık hatırlıyor. Biri uğradığında müze onlara haber veriyor. Birinin sizi aramasından korkuyorsanız, turistler Novy Mst'te neleri ziyaret edebileceklerini öğrensinler. O halde bir iki saatliğine burada benimle olduğunu hatırla kardeşim.

Sokov Caddesi'ndeki özel müze randevuyla girilebilen bir binadır. Gerekli kişileri www.slonek.cz web sitesinde bulabilirsiniz.