Vali CV Ananda Bose yılda bir kez Bengal’de ‘birlik yatra’ öneriyor | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Vali CV Ananda Bose Pazar günü Bengal’de yılda bir kez “birlik yatra” önerdi.
Bose, sabah Dakshineswar Kali Tapınağı’na ve günün ilerleyen saatlerinde, Misyonerler Yardım Kuruluşu’nun karargahı olan Ana Ev’e gitti.
Vali, tapınağı ziyaret ettikten sonra gazetecilere verdiği demeçte, “Dakshineswar, Hint geleneği ve kültüründe var olan en iyi ve en asil olanı temsil ediyor. Bu, halkın birlik ve beraberliğinin bir simgesi. Bu nedenle, bir birlik yatra olması öneriliyor. Hint geleneğinde ve kültüründe var olan en iyi şeylerin yeniden canlanması için bu önemli ve kutsal yerleri yılda bir kez ziyaret ederek hayatın her kesiminden yeni neslin yolunu aydınlatacaktır.
Daha sonra, Aziz Teresa’nın yaşadığı ve çalıştığı Ana Ev’de çiçek haraç ödedikten sonra vali, “Aziz Teresa kendini fakirlere adamıştı. Görevi için hayatın tüm konforlarından kaçındı” dedi. Bose’a göre rahibeler ve kız kardeşler de kendilerini insanların acılarını gidermek için feda ettiler ve hayatlarını feda ettiler.
Bir yıl önce, İçişleri Bakanlığı, yenileme talebini reddettikten günler sonra, Yardım Kuruluşu Misyonerlerinin Yabancı Katkı Düzenleme Yasası (FCRA) kaydını eski haline getirmek için devreye girdi. Bu, siyasi bir tartışmayı sona erdirdi ve Aziz Teresa tarafından kurulan örgütün hayırsever çalışmaları için yabancı fonlara erişimini sağladı.
Valinin Pazar sabahı tapınağa yaptığı 25 dakikalık ziyaret sırasında, vali ve eşini kabul eden tapınak komitesinin mütevellisi ve sekreteri Kushal Chowdhury, onları Ramakrishna Paramahamsa’nın bulunduğu oda da dahil olmak üzere tapınak arazisindeki birkaç kutsal yere götürdü. yaşadı. Vali, konuşması sırasında, bu tapınağın Hindistan’ın klasik kültürünün bir sembolü olduğunu söyleyerek Dakshineswar Kali Tapınağı’na övgüler yağdırdı. “Bu kutsal yer sadece manevi bir merkez değil, aynı zamanda Hindistan’da birliğin sembolü ve Hint milliyetçiliği ve vatanseverliğinin kaynağıdır” dedi.
Vali, Delhi’ye yaptığı ziyaret ve ‘Haate Khori’ programıyla ilgili tartışma hakkında yorum yapmayı reddetti ve “Bengal benim ikinci evim. Bengal’i ve harika insanlarını seviyorum. Bu yüzden dili özümsemek için Bengal hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorum. kültür ve onu daha iyi tanımak için eyalette turlar yapmaya başlayacak.”
Bose’a Bengalceyi nasıl öğrendiği sorulduğunda, kendi kendine öğrendiğini ve henüz bir öğretmen atamadığını söyledi.
“Jai Bangla” açıklaması hakkında yorum yapmaktan kaçındı.