Yılın bölgesel iş adamı ilk yerli optik ağları kurdu, aynı zamanda orduya da malzeme sağlıyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Böyle bir ödülü almak çok büyük bir onur ve sorumluluktur. avcı o zaman ödülü gerçekten kendisinin gönderdiğini gösterebilecektir. Ödülü aldıktan sonra iş adamı Jitefl, bunun aynı zamanda iş verme çağrısı olduğunu söyledi.

Ulusal yarışmanın galibi Jakub Havrlant'ın katıldığı EY Yılın Girişimcisi yarışmasının jürisi, onun alanın geleneğini geliştirme ve kendisini dünyanın en iyileri arasına yerleştirme şeklini takdir etti. Bugün şirket Avrupa, Amerika ve Asya'daki uluslararası pazarda faaliyet göstermektedir.

Jüri ayrıca onun Vysoin'deki teknolojik alanlardaki öğrencilere gösterdiği ilgiyi de takdir etti. Jihlav'da, EY esk republika ortağının başkanı Martina Kneiflov, pratik eğitim için bir atölye çalışması yürüteceği buradaki politeknik çevreye katıldı.

Ji tefl, BUT'taki eğitimi sırasında optoelektronik alanına girdi. O zamanlar bu alan en yeni teknolojik yenilikler arasında yer alıyordu ve genç bir dahi olarak onun için bu açık bir seçimdi. Devrimden kısa bir süre sonra iş hayatına atıldı. Bildiğim kadarıyla o zamanlar bu iş hakkında hiçbir şey bilmiyordu. Sadece sahaya çıkmak istiyor.

İş kuran Cadmus, km, kâr amacı güden iş kurmak tehlikelidir. Teknik büyüme vizyonuyla iş yapmaktan bahsetti.

Amerikalı bir ortak onlara dünyanın kapısını açtı

Jihlav'da şirket, optik konektörler ve optoelektronik bileşenlerin üretim programını Jihlav'daki Tesla'dan devraldı. Şirketin kuruluşundan hemen sonra işbirliğinin birkaç anahtarını elde etmek mümkün oldu. İlk yerli optik istasyonların inşası için optik kablolar sağladılar. Bu, Çek şirketlerinin kapılarını Slovakya'nın yanı sıra Rusya'ya da açtı.

1996'dan 2011'e kadar şirket, Methode Electronics'in Amerika'daki yan kuruluşuydu. Bu bizim dünyaya açılmamıza ve özgüven kazanmamıza yardımcı oldu. Bu şirket içinde tüm şirketin gelişim merkeziydik. Bir laboratuvar, bir test odası ve bir kalibrasyon laboratuvarı kurduğumuzu hatırladı. 2011 yılında şirket tamamen Çek anonim şirketi haline geldi.

Tefl dl'ye göre şirket kendi gelişimine odaklandı. Bu, en büyük Amerikan alıcı-verici üreticisine ulaşan optik test cihazlarının üretilmesine yol açtı. Bunu Asya'ya genişleme ve şirketin kendi kalibre edilmiş laboratuvarı ve optik kablolar için dünyanın en iyileri arasında yer alan test odası takip etti.

Şirketim de gelecekle dolu. Çok hızlı büyüme çok tehlikelidir. Hiçbir şey covid'i bir nebze bile durduramadı, o yüzden hadi arayı kapatalım. Jihlav'da bir optoelektronik fabrikası kurmak istiyoruz. İşimi daha da geliştirmek için artık hayalimin Amerika kıtasına dönmek olduğunu söyledi.

Şirketi oğluna devretmek istiyor

Bugün şirket dünya çapında toplam 250 kişiyi istihdam etmektedir. Genel editöre göre firmanın üretim yaptığı yurt dışındaki en önemli şubeler Malezya, Suudi Arabistan ve Türkiye'de bulunuyor. Na Vysoina psob, Jihlav'da yaklaşık yüz çalışanı bulunan bir şirkettir.

Jihlava'da elektronik veya optoelektronik mesleklerinde yaklaşık yirmi çalışanı işe alacağız. Piyasada çokça karşımıza çıkan bir meslektir. Bu yüzden yeni çalışanları eğitmek ve eğitmek zorundayız ki bu da en az altı ay sürüyor. Tefl, yemek yemeleri halinde burada muazzam bir büyüme ihtimalinin olduğunu kaydetti. Yirmi çalışanı olan şube, şirketin optik kablo üretim tesisinin bulunduğu Pelhimov'daki Vysoin'de bulunuyor.

Tefel'in arkasındaki itici güçlerden biri babasının girişimci ruhuydu. Artık oğluma örnek olmaya çalışabilirim ve OPTOKON'un ondan bir gün önde olduğunu bilebilirim.

Vali Vtzslav Schrek de Vysoina'lı iş adamının yeni projeler başlatma konusundaki kararlılığını, sıkı çalışmasını ve cesaretini takdir etti. Bölgemizde, bölgeyi tüm dünyada temsil eden çok sayıda olağanüstü ve ilham verici şahsiyetin bulunmasından gurur duyuyorum. Schrek, Vysoina bölgesinin Vysoina Fonu aracılığıyla girişimcilerin gelişimini düzenli olarak desteklediğini ekledi.

Her ne kadar Vysoina yalnızca yedinci bölgesel kazanan olsa da, bölge 2017'de Agrostroj Pelhimov'un sahibi Lubomr Stoklsek ile ulusal bir kazananla övünebilir.

Ana ortak organizatörleri MF DNES ve iDNES.cz olan ulusal finallerin sonuçları, 6 Haziran'da şafak vakti gala galasında açıklanacak. esk vtz daha sonra küresel finallere katılacak ve burada dünyanın on ülkesindeki diğer yerli vt'lerle birlikte EY Dünyada Yılın Girişimcisi unvanı için çabalayacak.