Yılın en soğuk dönemi olan Koulier serasında her yer süs eşyalarıyla dolu

YeFu

Global Mod
Global Mod
Son çalışmada ise cam çubuğun veya korsenin geri kalan kısmı süsten çıkarılıp toka takılıyor. Yapan kişinin mutlaka titizlikle yapması ve buna karşılık süsün zarar görmemesi gerekmektedir. Hlinska yakınlarındaki Oflend’deki cam fabrikasının ortak sahibi Kateina rmkov, eğer onu kırarsa, kendisinden önceki tüm insanların işini mahvedeceğini açıklıyor.

Kendisi öyle bir giriş yöneticisi ki, görsel kalite kontrolünü yapan en sorumlu avcı olduğunu anlatıyor.

Kateina rmkov ve kocası iki yıldır dış mekan süsleri yapma geleneğini sürdürüyorlar. Tesislerini Chrudim bölgesindeki Horn Bradlo’da açmaya karar verdiler.

Oradaki cam fabrikasının bitmesi beni kayıtsız bırakmadı. Biz zanaatı kurtarmak istedik, o cam fabrikasını yeniden başlatmak için geriye eğildi, eserleri yirmi kilometre ötedeki Oflenda’ya, kocasının eski doğramahanesine nakledildi. Koulier ismi, süslemelerin klasik şekli ile atölye kelimesini birleştiriyor.

Sadece altı fabrika vardı

Zrun ustaları temelde cam ustalarıdır. Bu sadece darbeler ve küçük vuruşlarla ilgili değil, aynı zamanda stben ile de ilgili. Çalışanların her biri yirmi yıldır işini size borçluydu. Eğer çok uzağa gitmeleri gerekiyorsa, en yakın fabrika Dvoe Krlov’da. O dönem hızlı hareket etmemiz gerekiyordu, dönem iş ve pazarlamacılarla dolu değildi. Ayrıca teknolojiyi kapalı bir operasyondan satın aldılar. Eskiden Esk’te 10’a yakın firma varken, bugün sadece 6 tam teşekküllü fabrika var. Havlkobrod bölgesindeki Krucemburk’ta yaşayan Kateina Rmkov, bu sanatı yapan yüzlerce insan olduğunu söylüyor.

2000 yılından bu yana Nymburk’taki Loue arazisinin ortak sahibidir ve faaliyetleri nedeniyle yakın zamanda Turizm Endüstrisi Kahramanı ödülünü kazanmış ve Turizm Endüstrisinin Kişiliği anketinde finalist olmuştur.

Ocak ayının ilk hafta sonu Açık Atölyeler Günü’ne katılan cam fabrikasında bunun ilk örneği başladı. Her yıl farklıdır. Başlangıçta Noel için yeni bir koleksiyon hazırlıyoruz, sipariş masası için bir koleksiyon hazırlıyoruz, ardından Paskalya’ya, Kızıl Kuğu Festivaline hazırlanıyoruz, Mayıs ve Haziran aylarından itibaren dekorasyon siparişi veren ortaklarla yoğun bir şekilde iletişim kuruyoruz. Kateina rmkov bunu kurumsal bir hediye olarak tanımlıyor. Kendisi, ilk sezonun Kasım ayının başından sonuna kadar olduğunu ve bunun da birçok gezi ve aktiviteye sahip olduğunu özetliyor.

Yılın rengi macenta

Bu dönemde yazın moda olacağını kim düşünebilirdi ki yanılıyordu. Gelecek yılın trendlerine göz atın. rmkov, Alman İç Mimarlar Birliği’nin 2024 rengine karar verdiğini, Apricot Crush’u seçtiklerini açıkladı.

Sahibine göre esk sipariş çantası güncel trendlere uygun değil. Buradaki insanlar, modaya göre süs eşyaları satın almıyorlar. Ayrıca mavi, altın, gümüş, kırmızı ve yeşil gibi klasik bir renk kombinasyonuna da sahiptirler. Modaya uygun şeyler sadece bir eklentidir, mn.

Leton’un yılın rengi macenta. Koulier’in yazlık çantalara yönelik ana koleksiyonu mavi-altın kombinasyonudur. Sahibine göre Koulier’in en çok satan ürünü kırmızı kalp ama aynı zamanda daha önce hiç satışa çıkmamış süs eşyaları da var.

Britanya Kraliçesi II. Elizabeth’in ölümünden sonra. Kovalar yaptık, üzerinde kesinlikle durmak istemedik ama anısını onurlandırmak için kraliçenin portresinin olduğu küreyi işaret ediyor.

Geçtiğimiz yıl da Avrupa Parlamentosu’nda bulunan rune süs eşyası üreticisine verilen olumlu tepkiyi köpek bile biliyor, ancak Kateina rmkov hedefinden bahsederken hâlâ temkinli davranıyor.

Dünyayı kurtardığımız için gurur duyalım diye bunun uzun ve mali bir yolculuk olduğunu belirtiyor ve sevenlerine anlatıyor.

İlk adım yerine getirilecek ve Oflend finansal varlığı üzerinde trafik yaşanacak. İkinci adım ise Koulier’in genç bir Alman’dan iş alması olacak. Rmkov, şu anda yeni insanları işe alıp eğitemeyeceğimizi üzülerek belirtiyor.

Eski camın yerine yavaş yavaş eski camın yerini alacak yeni bir montaj yapıldığında nihai hedefe ulaşılmış olacaktır. Oraya ulaşmak için çok çalışıyoruz, girişimci girişimci. Bu yıl, kitlesel fonlama kampanyasıyla yedi yüz bin kronun üzerinde para gönderen ve ön ödemeli olarak örneğin orijinal bir Advent takvimi gönderen insanlar, Roma halkına harika bir kompleksle yardım etti. Bu sayede şirketlere ödeme konusunda yardımcı oldular.

Umarım zanaatımız kaybolmaz

Baky dock, sizi İngiliz taçlı bir elmaya benzetebilir veya üzerinde kalelerin siluetini canlandırabilir. Andrea Mudrukov, Koulier runesinde klasik geyiklerin yanı sıra çanları, balıkları ve hatta kuğuları gölgede bırakan küçük süslerden biridir.

Yirmi yıl boyunca çok çeşitli düğün motifleri yaratıldıktan sonra bile bu tatiller hiç değişmedi. Noel’i seviyorum, diye temin ediyor. Ben de iki kişilik fuarlara gittim, eğlenceliydi, insanlarla iletişim kurmak hoşuma gidiyordu bir kere.

İşyerinde kesinlikle sıkılmam, her zaman yeni ve yeni fikirler getiririm. Bazen Bay Rmkov da onunla gelir ve biz de kendimizde, sahip olduğumuzu bile bilmediğimiz bir şey buluruz. Hayal gücüm var, jet ayarlanıyor, son desen oluşturulmuyor, diye açıklıyor Andrea Mudrukov, son görüntünün renkler, serpintiler ve hatta şekil hakkında tartışıldıktan sonra oluşturulduğunu söylüyor.

İngiliz kralı III.Charles’ın taç giyme töreni sırasında. Koulier’de renkli ve sarı taşlardan oluşan tabaklarla taçlandırılmış bir elma ve taç giyme tarihi ile yaratıldı. Gerçek elmanın resmini internette bulan iki küçük kız, işten ayrılmak yerine işverene tasarımlarının fotoğraflarını gönderdiler. Daha sonra en iyi motifi seçti, renkleri ayarladık ve onu doubsmo tekniğiyle kesmeye karar verdik, diye açıklıyor Andrea Mudrukov.

En çok hangi koleksiyondan heyecan duyduğu sorulduğunda tüm süsleri çıkarıyor. Bir fikir gelir gelmez gider. Mesela ay motifli çayır koleksiyonunu çok seviyorum. Ya da sen, Cinderella’ya bakan o gözler, peml.

Başkentteki açık hava pazarlarında popüler olabilecek tam bir yenilik, Hradan siluetini taşıyan lacivert bir sırt çantasıdır.

Andrea Mudrukov hafta içi diğer üç meslektaşıyla birlikte çalışıyor, genellikle geziler nedeniyle cumartesi günleri de çalışıyor. ancak konsantre olabilmeleri için işyerinde barış olması gerekiyorsa bunu reddettiler. Resimlerde dinlenme zamanı. Neşelenelim, gülelim, hava kararınca film açıp sesini dinleyelim. Hiç sessiz olmamıza gerek yok, diye şaşırtıyor. Bir diğeri birisinin terlediği zamandır, diğeri ise konsantre olmanız gerektiği zamandır.

O da Tanrı’nın kurtarıcı lütfunun bir parçasıdır. Ayrıca Horny Bradl’da da çalıştı ve buradaki tesisin kapatılmasının ardından Hlinska yakınlarındaki Oflend’deki yeni Rmkovci cam fabrikasına taşındı. Ailesiyle birlikte gittiği Lhta u Chotboe’dan geliyor. Kadın giyim üzerine eğitim aldım, annemin ölümünden sonra iş arıyordum ve Horn Bradl’da denedim. Sonra dekorasyonlara uğradım, diyor. Umarım zanaatımız kaybolmaz ve uzun süre devam eder, cam üfleyebilmek, cam yapabilmek, boyayabilmek ve diğer koleksiyonları zımparalayabilmek için birkaç dekorasyona ihtiyaç vardır. (çubuk)