YouTube Kanalları İçin Insta Kolları: Kumartuli Esnafları Teknoloji Yolunda | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Bu Saraswati Puja, KumartuliKuzey Kalküta’daki idol yapımcıları yerleşim bölgesi, sosyal medyayı büyük bir coşkuyla aldı.
Çeşitli festivallerde idollerin küratörlüğünü ve dekorasyonunu yapan çeşitli sanatçılar, heykeltraşlar ve diğerleri, Instagram, YouTube ve Facebook gibi çeşitli medya platformlarına kaydoldu.
Tamamladıkları idollerin, teslim ettikleri güzel idollerin veya devam eden çalışmalarının fotoğraflarını paylaşıyorlar.
Pek çok idol yapımcısı, Durga Puja’nın UNESCO’nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne yazılmasının ardından, Bengal’deki en büyük festivali resmi olarak dünya sahnesine taşıyan bir onur olan kendi Instagram hesaplarına ve YouTube kanallarına sahip olmaya karar verdi. Geçen yıl uluslararası camia festivale büyük ilgi göstermişti.
Kumartuli’deki sanatçılar ve idoller, profesyonel ve amatör fotoğrafçılar tarafından her zaman şehrin en çok fotoğraflanan yerlerinden biri olmuştur.
“Geçen yıl sosyal medyaya katıldım çünkü Unesco onurundan sonra Durga Puja’ya ve onunla ilgili tüm sürece artan bir ilgi vardı. Gönderilerim, geçmişte yarattığım idollerin resimlerini, saygın Durga Puja komisyonları için sağladıklarımı ve şu anda üzerinde çalıştığım bazı fikirleri içeriyor. Kumartuli’de bir idol yapımcısı olan Bikash Paul, “İşle ilgili çok sayıda soru alıyorum” diyor.
Pek çok zanaatkar, farklı ülkelerdeki puja komiteleri için idoller yapıyor. Sosyal medyanın, yurt dışına yerleşmiş ve güzel idoller satın almak ve onların güvenli bir şekilde taşınmasını isteyen daha fazla Bangladeşliye ulaşmalarına yardımcı olacağını düşünüyorlar.
“Son yıllarda, Hindistan dışındaki ülkelerde Durga Puja’ların sayısı katlandı. Bu bizim için büyük bir pazar olacak ve sosyal medya bu ülkelerdeki komite üyelerine ulaşmak için iyi bir yol” dedi. diğerleri.
Kumartuli’de 500’den fazla sanatçı var ve bunların çoğu artık sosyal medyada. Yeterince teknoloji meraklısı olmayan bazıları çocuklarından yardım alıyor.