Antrenör Jihlava: Yine kaybettik ama kendimi köşeye sıkıştırmayacağım. Sparta B'yi zaten yeneceğiz

YeFu

Global Mod
Global Mod
Takımınızla tamamen aynı olan cephanelik antrenör tarafından değiştirildi. Merak etme, her an iznine çıkabilirim, değil mi?
Tabii benim de başıma gelebilir, bizim koçluk işimiz bu şekilde. Ben de meslektaşlarım gibi sabah yedi-yedi arası stadyuma gidiyorum ve hepimiz uyumak için elimizden geleni yapıyoruz. Ana gösterge maalesef sahip olmadığımız sonuçlardır. Ve benim kulüp için bir sorun olup olmadığıma nasıl karar vereceği sadece sahibine kalmış.

Onun açısından mahkemeye saygı duyuyor musunuz?
Evet. Standart şekilde iletişim kuruyoruz, bir sonraki maça hazırlanalım… Ve biliyorum ki Pazar günü Sparta'ya karşı oynayacağımız maçı kazanacağız.

Karanlıkta mevcut ruh halini nasıl tanımlarsınız?
Her zaman esas olarak kabinin kompozisyonu ve ekibin gerçekleştirmesiyle birlikte atmosferin nasıl yaratıldığıyla ilgilidir. İşleri sakince, serinkanlılıkla yapmaya çalışıyorum. Tekrar kazanamadık diye kendimi köşeye sıkıştırmıyorum ama neden takımı kendi tarafına çekemediğine cevap bulmaya çalışıyoruz.

Peki cevabı buldunuz mu?
Hayatta kalabilmek için uzun süre taktiksel olarak hazırlıklı olmamız ve her şeyden önce doğru uykuyu çekmemiz gerekiyor. Tam tersine korku ortadan kalkmalı çünkü oyun başlar başlamaz kötüdür.

Kim, eğer bir şeyleri sakin bir şekilde yerseniz, bu kavgadan hemen sonra onlarla konuşmayacağınız anlamına mı gelir?
Çok hafif, güne kadar değerlendirmeye alınmayacak. Geçmişte bu yönde pek çok hata yaptım. Önce bir göz atacağım, sonra beğenmediklerimden bahsedeceğim.

Ve Jihlava stadyumunun manzarasındaki şaşkınlık yeniden azalmaya başladı…
Ancak içenler işe yaradığını takdir edebildiler. Bunun için 3. oldum. Babanın onlara yönelttiği sonuçtan bile memnun kalacaklarını biliyorum.