Başka bir yenilginin ardından Zbrojovka antrenörünü değiştirdi, Psotka da yedek kulübesine gidecek

YeFu

Global Mod
Global Mod
Zbrojovka, uygulama ekibindeki değişiklikleri internet sitesinden duyurdu, açıklamasına göre Tomáš Polách ve yardımcısı Josef Mucha'nın görevden alınması kararı oybirliğiyle alındı.

“Zbrojovka'nın kurtarılacağına inanıyorum ve her şeyden önce bunu gerçekten umuyorum. Görevden alınan Polách, iDNES.cz'ye şöyle konuştu: Gerçek bu olsa bile Brno'da bir kurtuluş oyunu olması gerektiğini kabul etmek istemiyorum.” İkinci en yüksek ligde düşme hattında yalnızca üç puan farkla önde olan Zbrojovka'nın, bitişinin hemen ardından mevcut durumunun nedenlerini tartışmak istemedi. “Neyi farklı yapardım? Birçok şeyi düşünebiliyorum. Ancak kararları gerçek zamanlı olarak alırsınız ve geriye dönük olarak değiştirilemez. Kış tatilinde daha istikrarlı olduğu önemli şeyler var ama ne yazık ki bunlar olmadı” diye konuştu ve kadroda daha ciddi değişiklikler yapılması konusunda ısrar etmesi gerektiğini belirtti.

Kříž, ikinci lig B kulübünden ikinci lig A takımı Zbrojovka'ya geçiyor ve bu kulüple kolayca D ligine liderlik ediyor. Daha önce, lig tarafı Tatran Bohunice'nin antrenörlüğünü yapıyordu. Marek Zúbek, Jihlava ve Velká Bíteš'te antrenman yaptı ve bu sezon Zbrojová altyapısına geçti ve yaz aylarında B takımına geçmesi gerekiyordu.

Kapsamlı koçluk tecrübesine sahip bir yönetici olan Psotka da onlara yardımcı olacak. Ayrıca birkaç hafta önce Polách'ın yerine yedek kulübesinde yer alacağı yönünde spekülasyonlar yapılmıştı ancak o, daha sonra bu teklifi reddetmişti. iDNES.cz'den alınan bilgiye göre bu çözüm yerine, Michal Bílek gibi ünlü antrenörlere yersiz yaklaşmaya çalıştı ancak kimse teklifini kabul etmedi.

Pazartesi günü uygulama ekibindeki kesinti sonrasında kendisine ulaşılamadı.

Her ne kadar Zbrojovka bahara Dukla sahasında beraberlikle başlayıp ardından Táborsk'a karşı kendi sahasında oynadığı maçla devam etse de, o zamandan bu yana performansı keskin bir şekilde düştü. Son iki rauntta kendini tam anlamıyla rezil etti; Utanç verici performansların ardından küme düşmedeki iki rakip olan Prostějov ve Varnsdorf'a yenildi.

Zbrojovkalı futbolcular, Sparta B'ye karşı aldıkları mağlubiyetin ardından, 25 numarayla Brno'nun iki golünün sahibi Roman Potočný'ye veda etti.

Elit takıma dönüş hedefini yerine getiremeyen, aynı zamanda kurtarma endişeleri nedeniyle ciddi tehdit altında olan Brno takımı için bu, devam eden sezondaki ikinci teknik direktör değişikliği. 13. turun ardından Luděk Klusáček, Zbrojovka'nın beş puanlık farkla altıncı sırada üçüncü sıraya düşmesi nedeniyle geri çağrıldı. Kulüp yönetimi, Klusáček'in yerine asistanı Polách'ı terfi ettirdi ve onunla sonbaharın bitiminden sonra iki yıllık yeni bir sözleşme imzaladılar.

Klusáček yönetiminde Brnolu futbolcular on üç maçta 19 sayı attılar, Polách'ın liderliğinde dokuz maçta sadece 8 sayı kaydettiler ve Brno B takımının ters yönde de olsa adım attığı MSFL'ye düşme tehlikesiyle karşı karşıyalar. bölümden.

iDNES.cz Mega Oyunu için rekabetçi bir jeton toplayın