Brod atık ücretini çöp kutusunun boyutuna göre belirliyor. Daha fazla sıralayın, diye soruyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Atık toplama sisteminde köklü değişiklik yapılması gerektiğini belirttik. Yerine mülkün tamamının ödeneceği ödemenin sözde kaptanı geride kaldı. Belediye başkanı Zbynk Stejskal (ODS), bölge sakinlerinden daha fazlasını öğreneceğimize dair kendimize söz veriyoruz.


Kentin yeni koşullar oluştuktan sonra kale imkanlarına çağrı yaptığını ortaya koydu. Sonunda ortaya çıkacak ve kanıtlanmış olan atıkların ağırlığı ve hacmi nedeniyle çöp kutularının boyutlarına göre ödeme yapmak zorlaştı.


Mahalle sakinlerinin çöplerinin büyüklüğü ile birlikte karanlık olması da ücretlere bağlı değerlere bağlı. Büyük olanı iki haftada dolduramayacağını ve ismini değiştireceğini biliyorum.
Maria RothbauerHavlkova Brod belediye başkanı


Beşinci yıldan itibaren her hane, litre çöp kutusu hacmi ve bir toplama başına 0,65 kron ödüyor. Atıklar Brod'da her iki haftada bir, yılda 26 toplama için toplam yirmi adet toplanıyor. Akşam saatlerinde çocuklara ve yaşlılara yönelik indirimler kaldırılacak, maaş hâlâ geçerli.


Havlkv Brod'un atık toplama ve imhası her yıl yaklaşık 100 milyon krona mal oluyor. Kişi başına ödeme yaparken yaklaşık 17 milyonluk ücretin çekilmesi mümkün oldu. Şehir aradaki farkı kendi cebinden karşılıyor. Beş altı yıl içinde atık depolama sahalarındaki atıkların bertarafı için yapılan ödemeler iki katına çıkarılmalı, 2030 yılından itibaren çöp depolama sahaları tamamen yasaklanmalıdır.


Daimi ikametgahı olmayan Almanlar da ödeyecekMevcut tahminlere göre yeni sistemin şehre toplam maliyeti yalnızca bir milyon kron olacak. Ancak bölge sakinleri arasında adil ve sorumlu bir şekilde dağıtılacak. Bu sayede hem siz hem de daimi ikametgahı olmayan ve şu ana kadar ücretlerden kaçan kişiler ödeyecek. Ödemeyen kişi bu bedeli ödeyecek. Belediye başkanı çöp kutusunun adının parasını kim ödeyecek dedi.


Temsilcilere yönelik materyallerde belediye, ücretlerin nasıl değişeceğine dair birkaç somut örnek özetledi. Örneğin, iki küçük çocuğu olan tek bir aile, çöp kutusunun boyutuna bakılmaksızın şu anda yılda 2.520 kron ödüyor. Yeni ödeme, 110 litrelik çöp kutusu için 1.859 kron, 120 litrelik konteyner için 2.028 kron, 240 litrelik konteyner için ise 4.056 krondur.


Diğer ev tipleri için fiyat benzerdir. Maaş, zaman, daha fazla insan. Ama çöp kutusu olmayan bir dm bile ücretten kurtulur. Sahibi, asgari ödemeyi, yani yılda yalnızca 468 kronu ödeyecek. en az bir adet 8'lik damıtılmış çöp kutusunu ithalatsız yanıtlarsanız, on iki ay boyunca ücretlendirileceksiniz.


Mahalle sakinlerinin çöplerinin büyüklüğü ile birlikte karanlık olması da ücretlere bağlı değerlere bağlı. Büyük olanı iki haftada dolduramayacağını ve ismini değiştireceğini biliyorum. Belediye başkanı Marie Rothbauerov (ODS), o zaman atıkların toplanması ve depolanması için para ödemek zorunda kalacağımı söyledi.


Ortak mal sahibi ücretleri dağıtmalıdırİnsanları kurtarmak için şehirde kara çöplükler kurmaya başlasalar ya da atıklarını komşularının çöp kutularına atmaya kalksalar şehir yönetiminin umurunda olmaz.


bu kadar elit yetiştirmeyi başaramazdık. Ama toplum olarak çok yol kat ettiğimizi biliyoruz. Çek Cumhuriyeti'nin 1.621 belediyesinde aynı sistem çalışıyor ve bunun bir nedeni olmalı Stejskal.


Aile evleri söz konusu olduğunda sistem net bir şekilde belirlenmiştir. Apartmanlarda durum tamamen farklıdır. Bizim için bu durumlarda ortak, daire sahibi derneği veya konut derneğidir. Rothbauer, ücretleri evin büyüklüğüne göre ödeyeceğimizi ve daha sonra bu ücretleri bireysel olarak hanelere dağıtacaklarını açıkladı.


Bu sistem, konseylerden birinde muhalefet notları bulunan tek sistemdi. Konut derneğinin başkanı olarak bunda bir sorun görüyorum. Kimin, ne ve ne kadar atık üretildiği hakkında hiçbir fikrim yok. Vladimr Fri (KSM), evdeki herkes aynı parayı ödediğinde çalışma motivasyonunun ortadan kalkacağını söyledi. Ama aynı zamanda yeni sistemi de destekledi.


Bir yılda bir kutu çöp kutusu ve dördüncüsü gittiArtık yeni model onaylandığı için Belediye, sakinleri sistemle ayrıntılı olarak tanıştırmak istiyor. Bilgilendirme kampanyasının dağıtılması iki buçuk yıl sürdü.


Teknik servis, atıkların ithalatı ile ilgilenmekte ve aynı zamanda İpy yerleşim yerlerindeki tüm çöp kutularının toplama günlerinde kademeli olarak toplanmaktadır. Böyle bir insanı ancak yeni yıldan alabilecekler. IP'si olmayan kutular boşaltılmayacaktır. Eskiden teknik servislerin QR'leri yapıştırması o kadar da aptalca değil.


Yeni sistemin bir yıllık işletiminden hemen sonra, yani 2026'dan itibaren kullanılmış teneke çöp kutularının imhası geçerli olacak. Teknik servisler sadece plastik parçalar geliştirecek. Teneke kutuların taşınması zordur. Onlar öyle ve yeni kuka vz na nu uyarlanmadı. Mahalle sakinlerinden yeni plastik konteyneri o zamana kadar Stejskal belediye başkanıyla paylaşmalarını rica ediyoruz.


Havlkov Brod'da belediye atıkları iki haftada bir toplanıyor. Benzer ve daha küçük bir aralıkta haftalık olarak atık üretilmektedir. Başvuruda bulunan aile evlerinin sahipleri, belediyeden büyük miktarda kağıt ve plastik kapları ücretsiz aldı. Belediye başkanı herkesin bunu kullandığını belirtti. Apartman binalarına haftalık atıklar için konteynerler de eklenebiliyor.