Brod, Jiskra'ya cankurtaran halatı attı, muhalefetin onun yönetimi konusunda şüpheleri var

YeFu

Global Mod
Global Mod
TJ Jiskra ikinci yıldır mali sıkıntı içinde. Geçen yıl işletme ruhsatı bile almak zorunda kaldı, bu yıl da aynı durum yaşandı. Bu durum, bazı departmanların, kurumun görevlerinin çökmesi durumunda emekli maaşlarını ödemek zorunda kalmaması için emekli maaşlarını nakit olarak toplamayı tercih etmesiyle, yaz ve kış sonlarında doruğa ulaştı. Özellikle Jiskra, belediyenin yardımı olmasaydı giyinemezdi.


Maddi sorunlarımızı belirleyin. O zamanlar TJ Jiskra'nın başkanı Miroslav Sommer, enerji için ödeme yapmanın yanı sıra, onlara verilen miktarın iki katı olmadığını da doğruladı. Örgüt, Ulusal Spor Ajansı'ndan (NSA) sandığı kadar para alamadı.


Şehir temsilcisi o kadar oybirliğiyle yardım etti ki. Enerji fiyatları sabitlenmiş hatta biraz da olsa düşmüş olsa da 2021 yılına göre hala çok farklı. Ayrıca belediye başkanı, işletmesine özen gösterilen bir tür spor salonunun da bulunduğunu söyledi. , Zbynk Stejskal.


Havlkobrod yetiştirme birimi Jiskra, çocuklardan gazilere kadar 1.500'den fazla sporcuyu bir araya getiriyor. Havlkobrod bölgesindeki en büyük federal organizasyondur. Hem spor salonları hem de Plovrensk Caddesi'ndeki softbol sahası da dahil olmak üzere bir dizi sporun sahibi ve işletmecisidir.


Lensk pspvky gitmek istedi, daha iyi olduJiskra, krizin etkilerini azaltmak amacıyla yıl sonunda PSP'nin merceklerini kaldırdı. Bazı durumlarda ikiye katlanır. Sommer, spor departmanlarımızın bunu ücretsiz olarak kullandığını ancak güvenilir bir hizmete sahip olmaları gerektiğinin farkına varılması gerektiğini savundu. Ayrıca köpekler de evi kendileri terk etti.


Birçoğu ihtiyatlı ve belki de kabalık nedeniyle parayı nakit olarak çekmeye karar verdi. Bazı faturalar, emekli maaşlarımız olmasına rağmen iki aydan fazla peşinatla ödendi. Bu nedenle, uzun bir gecikme verdiği gibi ben de aynı tepkiyi veriyorum. Biz parayı kasada tutup faturaları bu emekli maaşlarından ödemeyi tercih ediyoruz. Sezon başlamadan bir yere borç batağına düşme riskine girmek istemiyorum, departmanlardan biri bahar toplantısında velilere bilgi gönderdi.


Durum sakinleştiğinde et TJ'ye emekli maaşlarını tekrar göndermek mümkün olacak. Bölüm başkanı yaptığı açıklamada, yaşanan zorluklardan dolayı özür dilediğimi ve onların yasal inişine dikkat çekti. Veden Jiskry bu prosedürü eleştirdi.


Merhum temsilci Vladimr Fri (KSM), son belediye meclisi toplantısında Jiskry yönetiminin görünürdeki şeffaflığına da dikkat çekti. Göründüğü kadar ağır değil. Sporcuların başını belaya sokan şeyin yalnızca enerji fiyatları olmadığını ima etti.


Jiskry'nin eksilerine gelince, şehir ilk başta farklı. Jiskry'nin ekonomisinin kapsamlı bir araştırmasını gerektirir. Paranın nereye gittiğini bilmiyoruz, şüpheler olsa da Fri'nin ifadesi de daha fazla ayrıntı verilmeden yayınlandı.


henüz hiçbir hata ortaya çıkmadıStejskal belediye başkanına göre Jiskry'nin yönetimi düzenli olarak kontrol ediliyor. Geçmişte proheek gününü tespit edemiyorduk. Aracın mevcut muayenesi tamamlanmadı ancak arıza sayısına ilişkin henüz bir bilgimiz yok” diye konuştu.


Kendisi, hataların bulunması halinde şehrin nasıl ilerleyeceği konusunda seçeneklere sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Belediye başkanı, sübvansiyonların onaylanmış düzenlemelere uygun şekilde kullanılmadığını tespit ettiğimiz durumlarda sübvansiyonları geri almak için araçlarımız olduğunu belirtti.


Bu arada, öncelikle TJ Jiskra'daki durum temsilciyi sübvansiyonların çalınmasını öngören bu kuralları değiştirmeye zorladı. Ve şu ana kadar tek bir editörden yılda en fazla beş milyon kron sızdırmayı başardılar. TJ Jiskry vakasında bunun gerçekleşmediği ortaya çıktı. Temsilci, organizasyonun önemini ve alın terini göz önünde bulundurarak sınırı iki katına, yani on milyon krona çıkarmaya karar verdi.


Tlovchovn Jiskra, Brod'da şehrin enerjisine bu şekilde yardımcı olacağı tek spor organizasyonudur. Zbyk Stejskal'a göre bunun basit bir açıklaması var. diğer kuruluşlar kendi gayrimenkullerini işletmezler, ancak Jiskry'nin veya şehrin sahip olduğu sporları kullanırlar.