Brodem'deki canlandırıcı yeşil çevre yolu daha uzun olacak, şehir nehre kadar uzanmasına izin verecek

YeFu

Global Mod
Global Mod
Kuzeyde Cihlská deresi üzerindeki küçük bir gölet, Pivovarské rybnky ve psikiyatri hastanesinin arazisindeki bir park ile sınırlanmıştır. Budoucnost parkının içinden girişe ve batıya doğru, hastaneler ve psikiyatristler ile Letná ve Rozko yerleşimi arasındaki isimsiz dereden aşağı doğru. Diğer bir sınır ise Szava nehridir.


Yıllar önce şehrin liderliğini yaptığı Havlkov Brod'un yeşil çevresi, yeşillik, su ve mallardan oluşan dokunulmaz bir halka olarak hazırlanmaya başlandı. Sitelerden biri, inşaatlar arasında ücretsiz satış şeklinde yapay olarak değiştirildi. Rahat bir insan gibi konuşuyor.


Ancak son bölüm belediye tarafından beş yıl önce hazırlanmıştı. O dönemde yeni büyüyen Rozko caddesine göre Havlková ve Ledeská caddeleri arasındaki köprü hakkında. Burada yollar yapıldı, yeni mobilyalar yerleştirildi ve dere boyunca ve göletlerin etrafındaki arazi park haklarıyla kaplandı. Artık oradaki insanlar bolca yürüyüşe çıkıyor.


Artık bu rahat caddenin Ledeska Caddesi'nin altına da yayılması gerekiyor. İnsanlar yürüyüşe çıkabiliyordu. Szav ile aynı dere boyunca devam etmenizi öneririz. Temsilci ve Çevre Komitesi başkanı Vclav Hlav (United for Brod) şu anda önemli maliyetleri karşılayacak sübvansiyonlar almanın mümkün olduğunu söyledi.


Eka'da devre çıkmaz sokağa giriyorBrod geçmişte bu olasılığa hazırlık yapmıştı. Bölgesel bölge ve meclis, kiliseden arazi satın alınmasına izin verdi. Ledesk Caddesi'nden Ece'ye kadar toplamda yaklaşık 13.000 metrekare restoran bulunuyor. Dokuz ve iki kişilik şehir yedi buçuk milyon kron verdi. Her şey tarlalarla ilgili, alt kısımda mokadlar var.


Belediye Başkanı Zbynk Stejskal (ODS), uzun süredir bu araziler için çabalıyoruz, asıl zorluğun fiyat olduğunu söyledi.


Bu arada bana devrenin nereye gideceğini sorun. Biraz problemli bir yer. Eka'da bir çıkmaza ulaşıyoruz. Soldaki ve sağdaki arsalar özel arsalardır ve maliklerinin uzun süredir satışına onay vermemeleri söz konusudur. Belediye başkanı omuz silkti, yakın gelecekte herhangi bir şeyin değişeceğinden şüpheliyim.


Gelecekte, biraz kazı yaparak yeşil daireyi FC Slovan futbol kulübünün yakınında inşa etmeyi planladığı yeni spor kompleksine bağlamak mümkün. Bu Trninkov'un iki vuruşlu areli. Koruma altındaki Tom Souk'un Slavia'dan West Ham United kulübüne satışından elde ettiği emekli maaşı gelirini yatırım için kullanmak istediği için Souk'un hitinden başka kimse projeyi üstlenmeyecek.


Arazi üzerinde ilk ön alımım varYeşil daire olarak adlandırılan bölge 2008 yılında oluşturulduğunda dünyada benzeri olmayan eşsiz bir alan olarak ortaya çıktı. Yeşillikler ve su birikintileriyle dolu, bozulmamış, rahat ve huzurlu bir yolun çeşitli şehirlerden geçmesini ve onları birbirine bağlamasını sağlamak zorundaydı. Çevre komitesi bu fikirle geldi. Temsilci bunu önümüzdeki birkaç yıl içinde birkaç adımda onayladı.


Bununla birlikte yalnızca belirli sorunlar ortaya çıktı. Yeşil çember içerisine alınan bölgedeki pek çok mülk sahibi durumdan etkilendi.


Belediye, yeşil kuşak kapsamındaki araziye kadastroda ön alım bedeli ve mühür koydu. Sahiplerine bu konuda bilgi vermedi, sadece kamuya duyuru yaptı. Ve bu tür şeyleri kimin yaptığını bulalım. KSM temsilcisi Milan Plodk, 2019'da bu nedenle kimsenin itirazda bulunmadığını ifade etti.


Arazi dolgusu onaylanınca yeşil dairenin arazileri sözde koruma altına alındı. Belediye başkanı Libor Honzrek (TOP 09), bunun bir mülkiyet kısıtlaması olmadığını, hiç kimsenin etkilenen araziler üzerinde spekülasyon yapmamasını veya üzerlerinde uygunsuz bir şey inşa etmemesini sağlayan yasal bir koruma olduğunu belirterek, yasanın bu güne kadar bu tür korumaya hala izin verdiğini belirtti. .


Şehir şu ana kadar bu korumayı yalnızca bir elin parmaklarında görülebilen düşme sayısında kullandı. Belediye başkanı, arazi ve gayrimenkul sahipleriyle her zaman ayrı ayrı müzakere ettiğimizi ve her iki tarafı da memnun edecek bir anlaşmaya vardığımızı kaydetti.Haritalar © SHOCart ve OpenStreetMap'in yazarı tarafından sağlanmaktadır. SHOCart şirketi, turist ve bisiklet haritaları ve atlaslarının geleneksel bir yayıncısıdır. şeyler www.shocart.czSout'u al