Bulaşıcı hastalıklar pavyonunun yeniden inşası karmaşıklaşıyor. Fiyat artıyor, son teslim tarihleri kalıyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Yeniden yapılanma sırasında nesnenin, projede öngörülenden çok daha fazla işbirliği gerektiren bir durumda olduğu tespit edildi. Ancak PKS stavby inşaat şirketinden inşaat müdürü Vt Polnick, tasarımcının şu ana kadar bunu bilmediğini söyledi.


Ona göre, Birinci Cumhuriyet döneminde inşa edilen köşk, özellikle dördüncü kez yeniden inşa ediliyor. Kademeli olarak çeşitli parçaların inşa edildiğine ve nesnenin mevcut ihtiyaçlara göre genişletildiğine inanıyor.


Binanın ne kadar kötü olduğu ve ne kadar çok iş yapılması gerektiği ancak tüm duvarlar ve diğer yapılar ortaya çıktıktan sonra ortaya çıktı. Örneğin müteahhidin bazı duvarları çelik yapıyla güçlendirmesi veya taşıyıcı duvarları rehabilite etmesi gerekiyor. İnşaatçılar yeni binanın altındaki yüksek kaya yatağından çıkmak zorunda kaldı.


Polnick'in vurguladığı gibi tasarımcının açık ve esnek yaklaşımı sayesinde bile bu durumun tamamlanma tarihini etkilememesi gerekiyor. Yeni bulaşıcı hastalıklar pavyonu, yirmi aylık inşaatın ardından beşinci yılın Ağustos ayında hazır olacak.


Şimdi fiyatı on milyon arttıAma bunun fiyata etkisi olacaktır. İnşaat müdürü, şu anda on milyon kron değerindeki çarşafları vergisiz olarak değiştirdiğimizi söyledi. Başlangıçta pavyonun yeniden inşası ve yeni bir binanın inşası KDV hariç yaklaşık 205 milyon krona mal oldu. Konen ve sen olacaksın. Ama muhtemelen en kötüsünden çıktık, diye gülümsedi Vt Polnick.


Projenin ana yatırımcısı Vysoina Bölgesi'dir. Jitka Svatoov iki konuşmasında, inşaat işinin masraflarını kendi bütçemizden ödemeye hazırız, enerji anlaşmazlığı için Avrupa'dan bir sübvansiyon almayı başardık, dedi.


Hastane, köşkün yeniden inşasının en gerekli şey olduğunu ilan ediyor. Pavyon, modern bir bulaşıcı hastalık koğuşunun tıbbi kriterlerini karşılamıyordu. Petra hastanesi, Kovid salgınının bize bu konuda en çok şey öğrettiğini söyledi. İlk anda en büyük eksiklikler ortaya çıktı ve bölge liderleri harekete geçme kararı aldı.


Bu, yeni bir bina denebilecek kadar olağanüstü boyutlarda bir restorasyonu gerçekleştirdi. Yatırımın tamamlanması sırasında bölgesel meclis üyesi Karel Janouek, mevcut binanın yalnızca taşıyıcı duvarları ve çatısının kalacağını söyledi.


Yaşlılar için yeni ambulans ve apartman daireleri yapılacakOrijinal köşkün yüz kadarı koruma alanı olarak kalacak. Ancak yer üstü üç katın toplamı iki kat yükseltilerek orijinal düz çatının yerini düz çatı almıştır. Yeni katlar kadın ve erkek hemşirelerin odaları için kullanılacak. Yani malzeme taşıma ve yönetim için yeni bir ambulans ve geniş bir teknik zemin.


Gençler için de iki yeni dairenin olması gerekiyor. Hastaneye yeni personel ve sağlık personeli almaya çalışıyoruz ama onlara uygun bir yurdumuz yok. Petra Erno, yeni dairelerin bu durumu iyileştirebileceğini belirtti.


Bulaşıcı koğuşun kendisi modern bir odadır. Hastalığın türüne göre iki birime ayrılacaktır. Yirmi iki ilacın kapasitesi korunmalı.


Şu anda tıbbi enfeksiyon bölümü onkoloji kliniği ve radyoloji binalarındaki 12 numaralı pavyondaki boş odalara taşınıyor. Orada biraz daha az yer var, bölüm 60 doktoru sığdırabiliyor. Ancak iki hastanede yatak yeni ve ayarlanabilirdi.


Hastanenin yazı işleri ofisi de ilgilendi, orijinal binanın çatı katı mekanlarıyla ilgilendiler. Bu, bitişikteki akciğer pavyonunda ölüme yol açtı. İnşaat çitleri ve ağır ekipmanların hareketi nedeniyle inşaat sırasında pavilyon çevresindeki insanların ve park alanlarının hareketi kısıtlanmaktadır.


Bulaşıcı hastalıklar pavyonunun yeniden inşasının bir kısmı da enerji merkezi olarak adlandırılan alanın modernizasyonudur. Elektrik kesintisi durumunda hastanenin çalışması için hayati önem taşıyan bir cihazdır. hatta ek bir güvenlik kaynağı olarak bir dizel jeneratörün dahil edilmesi de dahil olmak üzere tamamen yeniden inşası.