Cihlava sakinleri şokta, emlak vergisi üç katına çıktı

YeFu

Global Mod
Global Mod
Yüksek sesle çığlık attım. Ancak kadın MF DNES'e bunun neredeyse üç katına çıkmasının beni gerçekten şaşırttığını söyledi. Geçen yıl bir tekne için ödediğim dairemin parasını ben ödüyorum.

Bugünlerde mali sıkıntı yaşayan Jihlava sakini, bu yıl emlak vergisinin nereye gittiğini görünce ancak gülebiliyor. Bu yıl 1.200 kron yerine 3.500 kron ödemek zorunda kalan Zborn'daki aile evinin sahibi bunu biliyor.

Uzun süre çok çalıştı, bu yüzden dışarı çıkınca içmek zorunda kaldı. Ama ben o kadarını istemedim, dedi Bay David. Şu ana kadar hiç kimsenin insanlara paranın neden ve nereye gideceğini açıklamadığı, bunun sayesinde nelerin geliştiğini kesinlikle doğru olarak sözlerine ekledi.

Kanun koyucuya göre bu paranın aydınlatma, konut, güvenlik, toplu taşıma ve şehrin sağladığı diğer hizmetler için kullanılması gerekiyor. Elbette insanların siz kadınlar tarafından karşılanması muhtemelen hoşlarına gitmiyor. Belediye Başkanı Petr Ryka (ODS), nasıl görünürse görünsün her zaman sevilmeyen biri olduğunu söyledi. Çantanın tasarlandığı amaç için kullanılabiliyorsa kaldırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bunun için konsolide bir paket, kesin bir EVET

Bölgesel Vysoiny şehri on yıl sonra sevilmeyen bir adım attı. ANO Belediye Başkan Yardımcısı Radek Popelka, Jihlava'nın şu anda yaptığının hükümetin yaptıklarıyla karşılaştırıldığında kozmetik olarak oldukça doğru olduğunu söyledi. Highlands'deki diğer kasabalara da bazı aramalar yaptık. Bahsettiğiniz büyük rüzgar Jihlava'nın işi değil, hükümetin konsolide paketinin eseri.

STAN Radek Hoek'in muhalefet temsilcisi, belediye binası kendisine başvurduğundan beri konseyin kararını eleştiriyor. Konsolide paketin yüzde seksen oranında alınan emlak vergisine saygı duyuyorum. Çok basit, şehri etkilemiyor. Ama yerel katsayının aynı kalması gerektiğini düşünüyorum. Tıpkı başka yerlerde olduğu gibi, dedi Hoek.

Bireysel şehirlerin kendilerine göre belirleyebileceği yolun mevcut biçiminin çok sert olduğunu düşünüyor. Ortalama olarak üç katına çıktığını, yaşadığım Popice, Vysok, Pvov veya Zborn gibi bazı yerel sokaklarda yavaş yavaş beş katına çıktığını belirtti.

Bunun nedeni Jihlava'nın yıllar sonra tüm belediyeler için katsayıyı birleştirmeye karar vermesidir. Bazı yerel kasabaların merkezi Jihlava'nın katsayısı yoktu. Külkedisi, Helenn'in kadastro arazisine düştüğü için st katsayısı 4,5, st 2,5 olacak şekilde bölünmüş Bezinov'u paylaşmanın saçma olduğunu açıklamaya çalıştı.

Şehrin yaklaşık yüzde beşini oluşturan bazı banliyölerde para birimi katsayıları vardı. Öte yandan, bu şehrin sokaklarının işletilmesi için para ödeyen sizsiniz, diyor Ryka. Artık tüm kasabada aynı seviyeye geldi.

Maaş vergiden yüksek olmasına rağmen hizmet azalıyor

Hok'a göre sorun bu da değil. Bu durumda hemen şunu söyleyen insanların ilk tartışmasını duyuyorum: Vakit, tamamını ödeyeceğiz. Ancak merhum temsilci, Nora'dan uzun bir toplu taşıma bağlantımız olduğunu, tarihsel olarak şehrin sokaklarına ulaşmanın mümkün olmadığını belirtti. Kırsal kesimdeki insanlar daha fazla para ödedikleri hissine kapılıyor ancak hizmetlerin azaldığının farkında değiller.

Bu nedenle Hoek, Norveç konseyine emlak vergisinin geçmişte olduğu sınırda kalması yönünde bir öneride bulundu. Ancak teklifi usuli nedenlerden dolayı geri çekildi ve Hoek, görüşülmek ve incelendikten sonra teklifi İçişleri Bakanlığı'na taşımayı planlıyor. Yerel meclisin önünde beş mali komite üstleneceğimi ekledi.

Onun çabası belli olacak. Umarım rüyaya temsilci arkadaşımı veren birini de görürüm. Çünkü bana öyle geliyor ki geçen sene oy verenler halkın etkisinin ve tepkisinin farkında bile değildi.

ANO hareketini işbirliğine davet etme girişiminde bulunuldu. Hoek, onlarla herhangi bir sorun yaşamadan rüyaya oy verebileceğimizi fark etti. Ancak bu tamamen ANO hareketinden kaynaklanmıyor. Bu yüzden kömür anlaşmasının bir maaş olduğunun farkında.

Muhalefet milletvekili Popelka, gayrimenkulün değerini alıp 2010'daki ve şimdiki maaşları karşılaştırdığınızda, yalnızca bu vergiden kaynaklanan enflasyon düşüşünü telafi ettiğimizi söyledi.