Çocuklardan Třebíč'in birinci sınıfına kadar. Koç Dolníček seyahat etmekten bile korkmuyor: Bizi öldürecek

YeFu

Global Mod
Global Mod
Kamil Pokorn ve Jarda Barva'nın sezonu bitirdiğini belli bir süre önceden biliyordum ama ciddiye almadım, hepimiz ikinci sınıfa odaklanmıştık, diyor okulun kırk beş yaşındaki öğrencisi. Aktif oyunculuk kariyerine 2018 yılında son veren Teb hokey.

Sezonun ardından kulüp yönetiminden ne zaman teklif aldınız, uzun süre beklediniz mi?
D se ct, neredeyse anında aldım. Sebepleri belliydi, yıllardır A-tm'deyim, uzun zamandır tanıyorum.

Asistanı kendiniz seçebildiniz mi, yoksa o işe alındı mı?
Başka isimleri de düşündük ama Roman Erat başından beri ana adaylardan biriydi. Aslında taahhütlerinin asistan olarak çalışmasına izin verip vermeyeceğini görmek için bekliyordu. Ve işe yarayacağını bana bildirdiği için kabul ettik.

Yanılmıyorsam altı yıl önce oyunculuk kariyerine son verdin. A-musva'nın tahtına giden yol oldukça hızlı geçti, değil mi?
Küçük çocuklarla başladım, biraz dolaştım ve sonra yattım. Kamil Pokorno'yu çevreleyen gerçek karanlığın bir parçası oldum. O benim akıl hocamdı.

Ona bir göz attın mı?
Onu bir oyun gibi tanıyordum, hava karardıktan sonra ne istiyorsa çok zaman harcadım. bir şeyler arıyor, kendine ait biraz içiyor ve bu onun için en iyi bisiklet. Onu bir daha kazıp çıkarmayacağım, kendim olmak istiyorum.

David Dolnek Tebe formasıyla

Horck Slavia'da başantrenörün pozisyonu her zaman spor menajeri pozisyonuyla bağlantılıdır. KDR'nin şeklinden ne kadar memnunsunuz?
Çalışmaları tek başıma o kadar da dolu değil, kulüp üyesi Martin Svoboda ile ortak bir çalışma. Özellikle mali açıdan. Ama memnunum. takımın iskeleti sözleşme altında, dolayısıyla kafanın karışması için bir neden yok. Aslında mesele onu mümkün olan en iyi şekilde tamamlamaktır.

ek vs seyahat dolu sezon. Moravské Budjovice'de sadece mutlu değil, aynı zamanda dikenli olacaksınız…
Nasıl çalıştığını görelim. İlk etapta sahip olduğumuz Moravské Budjovice'de bizim için sadece bizim olacak harika bir toprak hazırlanacak. Yolculuk kolay olmayacak ve biraz çalışma gerektireceğinden eminim ama oraya varacağımızı biliyorum. İçinizde harika bir ekibim var.

Başka bir deyişle Horck Slavia, bu müsabakadan sonra bile birinci ligin geri kalanında manafta olarak kalacak mı?
Umarım uzun süre kimse Moravské Budjovice'ye gitmez.

Bir oyun gibi, bana hep buzdaki bir klias gibi baktın, antrenör olarak nasılsın?
(gülümsüyor) Sanırım hakemlere sorsanız, muhtemelen benim sakin oynadığımı söylemezler. Bir koç olarak, özellikle de Ka'yla birlikte sakin olmaya çalıştım çünkü duygular sizi günün dikkatini dağıtıyor. Ama ne kadar süreceğini göreceğiz, sana bir şeyler yaşatacağım.

Kariyeriniz bittikten sonra bile hokeyde kalacağınızı her zaman düşündünüz mü?
Tko onur… Çocukluğumdan beri hokey oynuyorum, hokey benim tüm hayatım. Son iki yılımı fitness alanında A lisansı almak için çalışarak geçirdim, bu yüzden her zaman buna yol açtı. Artık eğitimi ne kadar sıkı kavradığım sadece bana bağlı olacak.

Sout'u al