Hala bacanın etrafında antrenman yapıyorum. Pokorny, Comet'in teklifini neden kabul ettiğini anlatıyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Halefi için çıtayı çok yükseğe koydu. Pokorný, çok başarılı sezonların ardından Třebíč'ten ayrılıyor. Geçtiğimiz yıl Horácká Slavia, Şans Ligi'nde çeyrek final oynadı, geçen yıl yarı finale yükseldi, ondan önce ise tüm normal sezonu domine etti. Ve bu yıl yolculuğu yine çeyrek finalde sona erdi…

“Birden bu kadarının yeterli olduğunu hissettim. Üç yıl boyunca buradaki oyuncular aynı antrenörden aynı talimatları dinlediler, bu yüzden Třebíč'in oyuncu değişikliğinden çıkmamın hepimiz için faydalı olacağını düşündüm” diye açıkladı Pokorný.

“Bir süre kulüpte başka bir şey yapabileceğimi düşündüm. Ancak stadyumun yeniden inşası nedeniyle buradaki hokeyin iki yıl boyunca başka bir yere taşınacağı ve dolayısıyla tüm yapısının da değişeceği göz önüne alındığında, bu yönde kendim için pek fazla olasılık görmüyorum” diye ekledi.

Ve sonra aniden Brno'dan bir teklif mi çıktı?
Aynen öyleydi. Kuyruklu yıldız Şubat ayında bir ara bana yaklaştı.

Geçmişte Brno'yla geçirdiğiniz başarılı yıllar nedeniyle düşünecek pek bir şey olmadığını varsayıyorum. Yoksa yanılıyor muyum?
Tabii ki değil. Böyle bir kulübün reddetmediği bir mücadele için tanıdık bir ortama gideceğim.

Horácká Slavia gibi Kometa'nın da kalbinizin kulübü olduğunu söyleyebilir misiniz?
Muhtemelen evet. Aslında her zaman bacanın etrafında antrenman yapıyorum. Třebíč'teydim, Havlíčkov Brod'a ve ardından Kometa'ya gidip geldim. 27 yıldır başka hiçbir yerde çalışmadım. Benim Kometa'yla yaşadığım deneyimi kulüpte de yaşadığında ve aynı fikirde olduğunda bu senin için daha da büyüyor. Bu yüzden oraya tekrar gitmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Brno'daki mevcut teknik direktör Jaroslav Modré'nin asistanı olacağınızı en başından beri biliyor muydunuz, yoksa o sırada hala baş antrenör müydü?
Hayır, Jarda Modrý'nin kalacağı kesindi. Kiminle çalışacağımı bilmenin önemli olduğunu düşündüm. Boş bir kağıt imzalayıp sonra beklemem gibi bir şey değildi bu. Bilmem gerek. Kiminle çalışacağım, o kişiye güvenmem gerekiyor.

A takımının iki yıllığına Moravské Budějovice'ye transfer olacağı bir zamanda Třebíč'ten ayrılacağınız zaten söylendi. Buna ek olarak, kulübün sadece sizin için bir yedek oyuncu araması değil, aynı zamanda yardımcı Jaroslav Barvíř'yi de araması gerekiyor. Horácká Slavia'nın her şeyin üstesinden gelebileceğine inanıyor musunuz?
Zor bir dönem olacak, buna hiç şüphe yok. Yine de Třebíč'in sorunu çözeceğine inanıyorum. Třebíč hokeyinin takım ruhuna inanıyorum. Ekip her zaman buraya adım attı ve onun sayesinde büyük işler başardı. Her zaman Třebíč'i takip edeceğim ve ona iyi dilekler sunacağım.

Yeniden yapılanmadan önce Třebíč'teki kış stadyumu.

Yönetim sizden yeni antrenör bulma konusunda yardım istemedi mi?
Hayır, bu tamamen kulüp için çok büyük işler yapan Martin Svoboda'nın yetki alanı dahilinde. Bu şekilde teşekkür etmek istediğim Jarda Barvíř'e de. Üç yıl önce Třebíč'e döndüğümde onu çok önemsiyordum. Ve o zaten dinlenmek istemesine rağmen benimle gitti. O harika bir meslektaş, çok çalışkan bir çalışan. Kendisine harika görevler diliyorum.

Bir an için geçen sezona dönelim. Onu nasıl değerlendirirsiniz? Bana göre sezon öncesinde duyurduğunuz her şeyi yerine getirdiniz. Ancak play-off'larda en azından tekrar yarı finale çıkmak istediğinizi hayal edebiliyorum. Katılıyor musun?
Bence çok doğru söyledin. Bana göre sezon övgüye değerdi. Üç için iyi ama bence övülecek bir şey. Chance liginin nasıl bir yer olduğunu, son yıllarda ne kadar geliştiğini ve buraya ne kadar para aktığını hepimiz biliyoruz.

Bu sezonun büyük çoğunluğunda sağlık sorunları olan uzun süredir 1 numaralı kaleciniz Pavel Jekl olmadan idare etmek zorunda kaldınız. Korkuyor muydun?
Korku muhtemelen çok güçlü bir kelime, zaten kolay bir durum değildi. Kalecilerin bir takım için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Normal sezonun yaklaşık dörtte biri boyunca Berana'dan yoksun kalan Jihlava'da bu yıl görmek çok güzeldi ve kötü oynamasa da sonuç alamamıştı. Pavel'i kaybettik ama görevini mükemmel bir şekilde yerine getiren Honza Mičán'ımız vardı. Bizim için en hoş sürpriz oydu.

Třebíč antrenörü Kamil Pokorný oyunculara talimatlar veriyor.

Aksine, en az hoş sürpriz, çok sayıda yaralanma mıydı? Örneğin, bana beklenmedik miktarda kırık bildiriyormuşsunuz gibi geldi…
Doğru, o kadar çok kırık parmak vardı ki neredeyse bir kitabı dolduracak kadardı. Biz beş erkek çocuktuk. Eldiven üreticilerinin bunu düşünmesi gerektiğini düşünüyorum. Belirli bir markayı kötülemek istemiyorum ama diğer kulüplerin de sorunlar yaşadığını biliyorum.

Ayrıca bu sezon normal sezonu kazanmanın hiçbir şey ifade etmediğini bir kez daha doğruladı…
Geçen sene bunu kazandık ve yarı finale yükseldik, bu büyük bir başarıydı. Ancak Poruba bu yıl çeyrek finalde çoktan tükendi. Uzmanlar, sezonun yarısında hazırlık maçları oynamasının onu üzdüğünü söylüyor. Oyuncu üzerinde herhangi bir baskı olmadan. Ve motorların çalıştırılması gereken D günü geldiğinde Poruba bunu başaramadı.

Öte yandan Zlín normal sezonun tamamını kazanıyor ve ardından finale kadar çıkıyor…
Sıralamayı altıncı sıradaki Zlín'in önünde beşinci sırada bitirmek gerçek dışı bir şey. Benim için anormal. Hele ki Zlín kulübünün ne kadar büyük bir kulüp olduğunu bildiğiniz zaman. Ancak Chance liginde ekstra lig için mücadele etmek çok zor.

iDNES.cz Mega Oyunu için rekabetçi bir jeton toplayın