Havuzda boğulmak üzere olan çocuk, dikkatli bir ziyaretçi tarafından kurtarıldı. Polis anneyi suçladı

YeFu

Global Mod
Global Mod
resimli resim
| fotoğraf: Tom Blaek, MAFRA

Tesisi işleten Jihlava Şehir Servisi sözcüsü Martin Mlek, bunun hemen bir kiralık kasa olduğunu, personelinin çocuğu geçtikten sonra onu uyuttuğunu söyledi.


Giriş bölgesel kurtarma sözcüsü Petr Janek tarafından doğrulandı. Janek, boğulduktan sonra bir hastayı gördük, hastaneye nakledilenin durumu kötü olan genç bir kız olduğunu anlattı Janek.


Mlek'e göre personel çılgınca çocuğun annesini bulmaya çalıştı ama anne hiçbir yerde bulunamadı. Bu yüzden birahane ve polis olay yerindeydi. Suç işleyen kadınların davalarını, suç işlediği ve sağlık durumunun ihmal nedeniyle bozulduğu şüphesiyle gündeme getirdik. Polis memuru Jana Kroutilov, şu anda polisin olayı araştırdığını, talihsiz olayın gidişatını ve önceki olayları bastıran koşulları ortaya çıkardığını söyledi.


Bir nevi pedala güçlü bir iniş sağlıyorPolis raporlarına göre, ilk başta kız çocuğunun yanı sıra çok küçük bir çocuk da gözetimsiz olarak havuzun etrafında yürüyordu. Bu daha sonra yasal halefi tarafından doğrulandı.


Operatör olarak bizim adımıza yönetmelik gereği vardiyada gerekli sertifikalara sahip iki yüzücünün bulunduğunu sayabilirim diyen Martin Mlek, mayonun yanı sıra, yüzücülerin de tedarikine boyun eğdiğini ifade etti. Havuza düşmekten kurtulmak için ilk yardım


Pazar günkü olayla ilgili olarak polis, su kenarında doğum yapanların ve burası havuz, banyo veya gölet olsun, yavrularını her zaman gözetim altında tutmaları gerektiği konusunda uyarıyor. Kroutilov, bir anlık dikkatsizliğin bile ciddi sonuçlara yol açabileceği konusunda uyarıyor.


Bu nedenle çocuklara banyo yaparken güvenli davranış kurallarını sürekli hatırlatmak ve açıklamak gerekir. Su derinliği bilinmeyen suya atlamak özellikle tehlikelidir. Kroutilov, özellikle durgun veya kayalık tabanı olan bir gölete atlarken yaralanma riskinin bulunduğunu sözlerine ekledi. Sıcak havalarda suya atlamadan önce serinlemek daha iyidir. Su içerisinde sözlerinize önem vermemeniz ve kendinize özellikle dikkat etmeniz çok önemlidir.