İlk olarak Alman birlikleri Jihlava'daki yangınları söndürdü, 100 yıl önce bir Çek birliği kuruldu.

YeFu

Global Mod
Global Mod
Pory'nin yerini aldığı ilk Jihlava korosu hakkında. Bugün profesyonel itfaiyecilerin yanı sıra Bedichov'dan gönüllü meslektaşları da onlara katılıyor. Jihlava gönüllü itfaiye ekibi şu anda yedi kişilik bir ekipten oluşuyor. Ancak belediye başkanı Aneta Hrdlikov, Bedichov'da profesyonel itfaiyecilere yardım etmenin ve düzenli tatbikatların yanı sıra genç ve genç itfaiyecileri de eğiten çok sayıda birlik ile işbirliği yapmak istediğini söyledi.


Cihlav'da cüzzamla mücadeleye yönelik ilk organize çabaların ortaya çıkışı, şehrin fırtına ve yoğun inşaattan kaynaklanan risklerle baş etmek zorunda kaldığı Orta Çağ'a kadar uzanıyor. 1353'te Jihlava'yı kasıp kavuran ilk felaket veba, bölge sakinlerinin korumanın güzelliğini merak etmesine neden oldu.


1866'da ilk Alman itfaiye teşkilatı kuruldu ve porno koruması organize edildi. Hrdlikova, şehrin hâlâ, zamanın siyasi ve ulusal gerilimleri nedeniyle büyüyen ulusal bilinci ve bağımsızlık arzusunu teşvik edecek bir Çek gönüllü birliğine özlem duyduğunu ekledi.


Dönüm noktası ancak 1924'te gerçekleşti. Faaliyetleri yalnızca kurtların dünyası için geçerliydi. 1948'den sonra çeşitli değişikliklere uğradı. Ancak sözcü, köpeğin zaman zaman sakinleri ve mülkleri koruma şeklindeki temel amacına ulaştığını da sözlerine ekledi.


1989'dan sonra itfaiye teşkilatı gönüllülüğe ve uluslararası işbirliğine odaklanmaya başladı. Aneta Hrdlikov, son birkaç on yılda itfaiyecilerin bir dizi uluslararası eğitim programına katıldığını, daha etkili müdahale etmelerine olanak tanıyan yeni teknoloji ve ekipman edindiklerini ekledi.


Anısına madalyaMadalyası St. Florina, 1914-1993 yıllarında yaşayan Jan imnek'in anısına Nazizm ve partizanlığa karşı direniş, kurdun dünyasıydı. 1945'ten sonra kahramanca hizmetlerinden dolayı ödüllendirildi. Uzun yıllar Jihlava Gönüllü İtfaiye Teşkilatında görev yaptı. Çeşitli DC işlevlerini yavaş yavaş durdurdu. 1950'de Jihlava gönüllü itfaiye teşkilatının en önde gelen temsilcisi oldu. Martin Herzn, 1952'de Jihlav'da profesyonel bir itfaiye teşkilatı kurulduğunda, eşinin görevi devraldığını ve 1959'a kadar bu teşkilatın komutasını yaptığını söyledi.