Jihlava Hayvanat Bahçesi'nde iki dördüz doğdu. Yavruların kazları ve emusları var

YeFu

Global Mod
Global Mod
Jihlavsk hayvanat bahçesindeki yetiştirici terstv doğumlu tyata emu hndch.
| Fotoğraf: Daniela Oberreiterov

Hayvanat bahçesinin pazarlama müdürü Simona Kubikov, geçen yıl erkeğimizden bir dişi de aldık, ancak deneyimsiz erkek ebeveynlik görevlerini tam olarak yerine getiremedi ve biz de üreyemedik, dedi. Ancak bu yıl yumurtaların üzerine gerçekten sorumlu bir şekilde oturdu ve bunun karşılığını aldı, diye ekledi gülerek.


Geçen Pazar günü bir bebek emu, yeni ay olmadan bir yumurta yığınından dünyaya baktı. Yetiştiriciye göre erkek artık yavruyu yakından takip ediyor, saldırının ardından suyla gurur duyuyor ve nerede yiyecek bulacağını arıyor.


Hayvanat bahçesinde 2008'den beri bir emu yetiştiriliyor. Aynı erkek 2020'de Na Hrdek Hayvanat Bahçesi'nden Jihlava'ya geldi ve aynı yıl Tbor Hayvanat Bahçesi'nden bir dişi ona geldi. Karanlık yılda ikisi de yumurtadan çıktı.


Dal tyata aslen Avustralyalıdır. Geçen hafta yetiştirici, kazın mutfağında o edoern parmaklarını keşfetti. Yumurtadan çıktıktan sonraki ilk günlerde civcivler evlerinin güvenliği konusunda ısrar etti. Ancak artık ziyaretçiler tüm aileyi açık havada uyuyabiliyor. Onları gözlemlerken dikkatli olmaları gerekir.


Dişi suyu arkasında dövüyor ve erkek sadece ailesini değil tüm bölgeyi şiddetle savunuyor. Bunlar gerçekten pek çok saçmalığın üstesinden gelmeye cesaret eden cesur kuşlar. Kubikov, bu nedenle kadınlardan kavgalarında düşünceli olmalarını ve erkekleri kışkırtmamalarını istiyoruz, dedi.


Kazlar 1985'ten beri Jihlava Hayvanat Bahçesi'nde bulunuyor ve bu süre zarfında, uçanlar da dahil olmak üzere yirmi yavru doğdu. Erkek 2019'dan beri Jihlav'da bulunuyor ve köpek yavrusu olarak Ostrava Hayvanat Bahçesi'nden su içiyor. Dişi, 2014 yılında Prag Hayvanat Bahçesi'nden Ron gibi içti.