KoresponDance festivali dünyanın en iyi dans yıldızlarını bir araya getirecek. Tadım bugün

YeFu

Global Mod
Global Mod
İlk performans bugün Nový Mst na Morav'da Horck galerisinin binasında gerçekleşecek. Editörü Marie Kinsky, gelecekte festivali diğer şehirlere de yaymak istediğimizi öne sürdü.


Nové Město'da akşam saat yedi buçuktan itibaren sanatçı Stephanie N'Duhirahe sanatını sergileyecek. Zaten yirmili yaşlarında olan sanatçının kendisi tarafından gerçekleştirilen sirk, fiziksel tiyatro, video sanatı ve hatta müziğin bir birleşimi olduğunu söyledi. Performans sergilediği ortamdan ilham almadığı için son koreografinin nasıl görüneceğinden hiçbir zaman tam olarak emin olamıyor.


Yakında ağaçlardaki ip üzerinde hareket edecek olan N'Duhirahe, dışarıda ve içeride hareket edeceğiz, insanlar yarışın bireysel dansını görmeden önce benimle küçük bir yürüyüşe çıkacaklar, diye anlattı.


Görsel sanatların konularıYeni özelliklerle Prag ve Szavou'yu ekliyorum ama haberlerin yazı daha bitmedi. Biz de bu kez festivali daha görsel hale getirmeye karar verdik. Ancak Kinsky, görsel sanatın hassas bir şekilde buna dahil edileceğini ve bunun film, fotoğraf ve video haritalamayı ilgilendirdiğini söyledi.KoresponDans programı


19. Ervna
Horck galerisi, Nov Msto na Morav

  • 16.00 Halk için hareket atölyesi, Soa Ferienkov ve Jaro Viarsk: Ihopeiwill
  • 18.30 rmy, Stphanie NDuhirahe (sirk, fiziksel tiyatro, video sanatı ve canlı müziği birleştiriyor)
  • 20.00 threeiscompany: Ihopeiwill (fiziksel performans, ses tasarımı ve görsel kurulumu birleştiriyor)
20 Nisan
Prag, Prakab şirketi

  • 11. 14. ervence r nad Szavou, nmst Republiky aarel zmku: 16 sergi, 17 atölye çalışması hazırlanıyor.
    Şeyler yapmak: yazışma.cz


Ziyaretçiler en iyi dansçıların, sanatçıların ve müzisyenlerin bir dizi gösterisinin keyfini çıkarabilecek. 11-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek KoresponDance'ta Çekya, Fransa, Portekiz, Avusturya, İspanya, Slovakya'nın yanı sıra Japonya ve Kanada'dan sanatçılar sahne alacak.


Etkinliğin öne çıkan olaylarından biri Fransız kolektif ZUR tarafından üretilen Vento'nun sunumu olacak. İnsanlar video, elektronik müzik, dans, yeni sirk ve sihirle uğraşarak birlikte çalışıyorlar. Kinsky, birlikte rüzgar ve havanın şiirsel ve son derece yaratıcı bir resmini yarattıklarını söyledi.


Ekipleri cuma ve cumartesi günleri insanlarla görüşebilecek. Sizi bambaşka bir evrene götürecekler. Festivalin editörü, kulağa biraz romantik gelse de doğru, dedi.


Bu türden ilk bahar sezonu, KoresponDance'in yazının ne yönde ilerleyeceğinin açık bir örneğidir.


Ana cazibe merkezlerinden biri olan Kinsky te, hip-hop dünyasından gelen Fransız sanatçı Leila Ka tarafından icra ediliyor. Kinsky, bunun 21. yüzyılda Schubert'in müziğinde olup bitenlerle ilgili olduğunu söyledi.


Nmst ve zmekGösterinin ilk kısmı kale arazisinde gerçekleşecek ancak festivalin ilk gününde Almanlar biletsiz de olsa Cumhuriyet Meydanı'nda çok sayıda koltuğun keyfini çıkarabilecek. Japonya ve Prag'dan sanatçılar geleneksel davullarını oraya getirerek merkezi eritmeye çalışacaklar. HURyCAN grubuyla birlikte bir parça kadın mizaç geldi, bir grup erkek ve kadın tarafından yönetiliyor.


Zmek ve çevresi de Slovak neo-sirk sanatçısı Roman Kadra sayesinde hayat bulacak ve Alman dansçı Tobias M. Draeger bu yıl için topluluk çalışması, fotoğraf, video ve müziği birleştiren bir proje hazırlıyor. Martinana'nın yönettiği Pant Rhea prodüksiyonu dünya çapında ve kişisel bir prömiyer olacak ancak genç tiyatro kadınları, film yapımcıları ve dansçılar işbirliğine davet edildi.


Program ayrıca, Çek Cumhuriyeti'nin en iyi dansçısı, sanatçısı ve aktörü, Bay Weiger olarak bilinen Kristin Mensa ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek olan geleneksel KoresponDance Battle'ı da içerecek. Chris.


Festival son yıllarda ekolojiye de odaklandı. Ziyaretçilerin günün geç saatlerinde toplu taşıma ve özel servislerden ücretsiz yararlanabildiğini, böylece arabaların gelmesine gerek kalmadığını belirten Kinsky, festival teklifinin bir kısmının gidiş-dönüş biletlerden de oluşacağını ifade etti. Kendini ortadan kaldırmak, hazırlıklar süresince ve etkinliğin sonunda bir haftalık israfa eşittir.