M’luru patlaması Hinduları vurmak için gerçekleştirildi: Dist Min | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
MANGALURU: Bölge Bakanı V Sunil Kumar, Mangaluru’daki patlamanın amacının Hindu toplumuna yönelik bir eylem gibi göründüğünü söyledi.
19 Kasım’da hareket halindeki bir çekçekte patlama meydana gelen kentte Nagori’yi ziyaret eden bakan, gazetecilere verdiği demeçte, hükümetin huzuru bozmaya ve topluma korku salmaya çalışan örgütlere karşı yumuşak noktası olmayacağını söyledi.
“Hükümet, anti-sosyal unsurların devlette gelişmesine izin vermeyecek. Patlamanın devamı olarak Kadri Mabedi’ne, bazı işyerlerine ve halka açık yerlere saldırı düzenlendiği basında çıkan haberlerden öğrenildi. Eylemin tüm amacının Hindu toplumunu hedef almak olduğunu gösteriyor. Devlette ve ulusal düzeyde engellenen daha büyük bir komplo var. Bu tür komplo ve korku yaratma zihniyetinden vazgeçilmelidir” dedi.
Eyalet hükümeti, olayla etkili bir şekilde başa çıkmak için tüm önlemleri aldı. Olayın derinliğinin ve olayın arkasındakilerin bilinmesi ve davanın çözülmesi için dosya savcılığa intikal ettirildi. Ulusal Soruşturma Bürosu (NIA), dedi.
“Hükümet, anti-milliyetçi unsurların komplolarını bozmak için cesur adımlar attı. Devlet zaten yasaklamış Hindistan Halk Cephesi (PFI). NIA ve eyalet polisi, gelecekte anti-sosyal unsurların gelişmemesini sağlayacaktır” diyen bakan, yakın gelecekte Mangaluru’da NIA’nın bir şubesinin kurulacağını da sözlerine ekledi.
“Merkezi hükümet, devletin Mangaluru’da bir NIA şubesi talebini yerine getirdi. Hükümet bununla ilgili kılavuz ve yönetmeliklerin hazırlanmasını inceliyor” dedi. Sunil Kumar BJP’nin seçilmiş temsilcileri, Naguri’de meydana gelen otomatik çekçek patlamasında yaralanan otomatik çekçek sürücüsü Purushotham K’nin tıbbi masraflarını partinin üstleneceğini söyledi. Purushotham’ın ailesinin de hükümetten tazminat alacağını söyleyen yetkili, bölge yönetiminin eyalet hükümetine bir teklif göndereceğini de sözlerine ekledi.