Öğrenciler tutkuların düzenlendiği hayvan parkını canlandırmak istiyor. Bir kale gelecek

YeFu

Global Mod
Global Mod
Kaleler birçok eşitsizlikten oluşur. Kışın tepeler çocuklara, ilkbaharda ise geleneksel Paijov oyunlarına ev sahipliği yapar. Ama 1990'lı yıllarda o tepelerde çocuklara yönelik eğlenceler, çeşitli eski evler ve yürüyüş parkurlarının da olduğunu hatırlıyorum. Kaleler inşa ettik ve orada çok zaman geçirdik. Ancak Libuna sakini Markta Rikov, binanın yavaş yavaş bakıma muhtaç hale geldiğini ve binaların daha sonra ortadan kaybolduğunu hatırladı.


Ancak kalenin adı kaldı ve yerel halkın çoğu, telaffuz edildiğinde hangi bölge olduğunu biliyordu.


Szavsk Grady'nin projeye verdiği adla, parkın restorasyonunda yalnızca Rus spor salonunun öğrencileri çalışıyor. Dominik Zbransk, Jakub Hrdina, Kateina Prochzkov ve Elle Tpnkov'dan oluşan ekip, işleri daha da kolaylaştırmaya ve çocuklardan yaşlılara kadar nüfusun en geniş yelpazesine hizmet etmeye çalışıyor.


Ekip lideri Dominik Zbransk, proje üzerinde çalışmaya geçen Haziran ayında başladık, şimdi tamamladık ve yanındayız dedi.


Dleit tanınmış bir kişiydiÖzetle, Şehircilik Bakanlığı tarafından sunulan teklif edilen proje, çalışmalarını ilk onay turundan ve ikinci, bölgesel onay turundan geçti. İçinde ölüm, Liberec Bölgesi'nden gelen bir projeyle çatıştı ve güçlendi. Takım şimdi 17 Nisan'da gerçekleşen genel tura hazırlanıyor.Yerel içecek ve su elemanları

  • yerel halkın parkın Libundl hissesinde geliştirilmesini talep etmesi durumunda, 2021 katılımcı bütçesinin sonuçlarını da kanıtlayın. Burada teklif sahibi, öncelikle parkın kenarına bir çocuk havuzu ve diğer su özellikleri inşa etme niyetini artırdı. bu alan. Parkın yakınındaki Szavy Nehri'ne akan Stavit Çayı'ndan gelen su, nehir yatakları ve şelaleler gibi çeşitli su atraksiyonları için kullanılacaktı.
  • İnsanlar hemen yüzmek veya su yoluna daha iyi erişime sahip olmak istiyor. Ancak bu ölümün bu yıl gerçekleşip gerçekleşmeyeceği şu an için belli değil. Su unsuru ve katılımcı akışa gelince, proje orada tamamlandı. Vltava'nın kaynakları ona gelmeli. Rus belediye başkanı Martin Mrkos, henüz onlardan bir yanıt alamadığımızı söyledi.


Hazırlıklara öğrenciler hiç karışmadı, kamuoyunu ortaya çıkardılar. Spor salonuna bir anket gönderdik, öğrenciler ve öğretmenler yanıtladı. Şehrin sokaklarındaki insanlara sorduk. Anketten ve sakinlerden parkta ne hayal edeceklerine dair hemen birkaç fikir aldık; örneğin çocuk oyun alanı, yeşillik, banklar, Zbransk listesi.


Ayrıca parkın yakınında bakım hizmeti veren bir evde yaşayan yaşlılarla da bir toplantı yapıldı. Aslında bu bölgeyi her gün yürüyüş için kullanıyorlar. Yaşlılar parkta oturabilecekleri, ideal olarak duvarın içinde bankların olmasını istiyor. Temel VC'yi verdi, yollar var, birçoğu vardı, aşırı büyümüşler ve bu nedenle de exp. Grup başkanı, yaşlılar için yolların yenilenmesi ve yürüyüşçülerin de kullanabileceği şekilde yapılması gerektiğini açıkladı.


Parkın gelecekteki formunun bir sonraki taslağı için öğrenciler, taktik şehircilik olarak adlandırılan yöntemlerle çalışarak arazideki tuzakları uydu görüntüleri yardımıyla keşfedip buna göre yeni bir rota oluşturdular. Zbransk, bunlardan birinin merkezden yürürken parkın hemen sonunda yer alan ve parka yeni bir giriş sağlayacak bir yol olması gerektiğini öne sürüyor. Bu şehirlerde lise öğrencileri de gölgeli bir orman parkı hayal ediyor.


Belediye başkanı projeden etkilendiAlanın ikinci kısmında ise çocuklu aileler için oyun alanı tasarlanıyor. İlk çocuklar düşünmeye çalıştığımız gruptu, ikisi de aynı fikirde. Kale şeklindeki, geçmişe gönderme yapan merkezi bir vuruş, farklı çocuk gruplarına yönelik olmalıdır. Eski kullanıcılar ve en az deneyimli olanlar dünyaya gelecektir.


Engelli çocuklar sıklıkla ihmal edilen bir gruptur. Zbransk, onlar için dışarıda oynayabilecekleri, altında bebek arabası, özel bir salıncak ve yine bebek arabasına yerleştirilmiş bir oyun tahtası ile gidebilecekleri yüzlerce hit yarattık, diye anlattı. Engelli çocukların dışlanmaması için tüm okulların tek bir kompleks içerisinde olduğunu vurguladı.


Parkta öğrenciler ayrıca dinlenme alanına göre taş döşeli bir yol ve çocuk oyunu da dolduruyor, çok sayıda bank ve piknik alanının yanı sıra açık hava dinlenme salonu, ateş başında oturma, şekillendirilmiş banklar ve beton merdivenler de bulunuyor. gökyüzü. Doymak en az parkın kenarındaki bisiklet yolunun üzerindeki şişmiş köprü kadar zor, yersiz ve tehlikeli.


Rusya Federasyonu belediye binasında öğrenci partisinin faaliyeti. Belediye Başkanı Martin Mrkos onların çalışmalarına aşina oldu ve diğer meclis üyeleriyle de tanıştırılacak. Proje beni çok etkiledi. Öğrencilerin bunu yapmasına izin verilirse, bunu belirli bir çalışmaya yönelik uygulamalı olarak hazırlanmış bir çalışma olarak kullanmak isteriz. Mrkos, bu belgenin şehrimizde üzerine inşa ettiğimiz çevresel, kentsel ve mimari planları içerdiğini söyledi.


Maaş alanı korunacakBelediye başkanı Rostislav Dvok bile parkın yenilenmesinin iyi bir fikir olduğunu düşünüyor. Ve özellikle ilginç fikirleri ve her konuda özgün görüşleri olan gençlerin şehrin gelişiminde aktif olarak yer aldığı bir dönemde projeyi görme fırsatım olmadı, adım Dvok.


Kararın, haklar düştükten sonra bile Libun parkında geleneksel turtalar ve diğer etkinliklerin gerçekleştirilme olasılığını koruyacağını da sözlerine ekledi. Projenin yazarına göre anıt bunun için. Zbransk, yeni çocuk şatosunun yetişkin avcılar için de uygun büyüklükte olacağını, böylece Kesansk pai'sinin yeniden orada oynayabileceğini açıkladı.


Yeni oyun yüzeylerinin oluşturulması ve şehrin özgün tasarımlarının Yüksek Strateji ruhuyla restorasyonu. Şahsen ben kalelerin ilk önce bir başka darbeye dönüşmesinden mutlu olurum. Ancak belediye başkanı, bunu öncelikle şehir liderliğindeki diğer meslektaşlarımızla görüşmemiz gerekeceğini belirtti.