Sancak için Habercilerin Koşusu. En eski kutlamalardan biri Jemnica'da gerçekleşti

YeFu

Global Mod
Global Mod
Tarihsel olarak Barchan, efsanede 1312 yılında yer alan olaylara atıfta bulunur. Kutlamanın özü, kraliyet habercilerinin kutlamasıdır. Sokaklar artık Tyrova Caddesi. Geleneğe göre Elice Pemyslovn'un kralı, Lüksemburg Kralı John'un Moravya'daki yağmacı ritme karşı savaşları yönetmesi nedeniyle ilk önce Jemnica'ya bir haberci gönderdi. Özellikle barkan sancağına ilk dokunan bec, kraliçeden bir tür pamuklu kumaş olan barchan veya barchet hediyesini alacaktır.


Kutlamanın ana kısmı, meşaleli geçit töreni de dahil olmak üzere büyük bir tarihi geçit töreni ve danstır. Bu yılın ilk hafta sonu galasında tarihi kostümler giymiş yaklaşık 220 karakter ve at sırtında 16 binici vardı. Sonunda kral, kraliçe ve ailesiyle, mankenlerle ve örneğin Alman burgravesiyle birlikte gider.


İlk çekirdek şehir tarafından organize ediliyor. Tarihi figürlerin yaklaşık dörtte biri, örneğin şahin avcıları, chdch'teki kekkel ve etkinliğin bir parçası olan Alman parkındaki tarihi Leen'den cephaneliktir ve katılımcıları her zaman spontanedir.


Bu yılki bir yenilik, kralın ve kral evinin yeni figürüydü. Kraliçe, tıpkı üç yıl önce kralda olduğu gibi, sekiz yıl sonra kariyerine son vermeye karar verdi, sonra onun karakteriyle doğaçlama yaptık ve bu yıl tamamen yeni bir genç pr. Ana adayların yerine düşen ve barkan komisyonunun sekreteri olan Vra Chvtalov, onun doğuştan değiştirici ve gençleşmiş olduğunu söyledi.


Harika bir ilk, herkesi görmek isteyenlerBarchan'ın liderlerinin sıralaması oldukça karmaşıktır ve zaman zaman örgütünün sayısı çoğalmıştır. Bu ilkeller oldukça Tyi. Bu yıl örneğin cumartesi günü tarihi etkinlik kalede değil, Alman parkında gerekli alan olması nedeniyle gerçekleşecek. Chvtalov, ağaçları oraya taşıdık çünkü iki yıl önce arazide çiçeklerle dolu yeşil bir alan ekilmişti, bu bölge sakinlerin ve vahşi hayvanların büyük terleri nedeniyle yağmurlar sırasında zarar görebilirdi, dedi Chvtalov.


Barchan tüm Yemenlilerin kalbidir. Ticari cadde olarak adlandırılan cadde, meydanında atlıkarıncaların ve dar sokaklarda mağaza duvarlarının bulunduğu klasik bir caddedir. Ancak tarihi barkanların asıl çekiciliği büyük Şabat günü ve ilgili günlerdir.


Nasıl gidiyor? İntikamın kesin bir mantığı yoktur ancak amaç tarihi bir efsane yaratmaktır. Her şeyden önce, bir grup kraliyet habercisi, daha sonra Barchanov'un baştan çıkarmasından kaçacakları yeri belirlemek için kaleyi terk eder.


Diğer grup ise önce NST'ye, ardından da belediye binasına gider ve burada BL Barchanic pankartını indirirler. Bir bayrakla Tyrov Caddesi'ndeki uçuruma taşınıyor. Sabah saat beşte Znojemsk caddesinin Tyrova'da bittiği yerden şehirden uzaklaşın ve Tyrova'nın merkezine doğru koşun. Barkan sancağına ilk kimin dokunacağını görmek için bir mücadele.


Kral kavgadan vazgeçtiBir mola ve gerekli kısa yenilenme molasının ardından davullarla belediye binasına gidersiniz. Orada davullar şehir kroniğine törenle kaydediliyor. Yol, efsaneye göre o dönemde Jemnica'daki kalede kullanılan kraliçenin evinin birleştiği kaleye doğru devam ediyor. Liderlik, ana tarihi sahnenin gerçekleştiği Alman parkına doğru devam ediyor. Kraldan üç davul alın, önce veziri söyleyin ve her biri ayrı ayrı bir hediye verin.


Sonra kral, kraliyet kıyafetleriyle gelir. Attan iner ve o ve rehberi hayali bir kaleye gider. Daha sonra sanki kavgadan yeni çıkmış gibi içilebilir. Krl, Jemnica'yı selamlıyor ve tüm karakterler ayrılıyor.


Kraliyet ailesi ata biner, herkes onlara katılır ve ardından Zmecká Caddesi'nden Svoboda Meydanı'na uzanan kalede kraliyet ailesinin büyük alayı, yani kraliyet ailesinin cephaneliği servis edilir. Şehrin tarihi merkezinden Husová ve ardından Tyrová sokaklarından çıkıp yolun bittiği Zmecká Park'a geri dönün. Barchan ovamı Pazar öğleden sonraya kadar devam ediyor.