Savaştan bu yana ilk kez Náměšt nad Oslavou'daki kaleye ağaç dikilecek

YeFu

Global Mod
Global Mod
Alman parkının yeniden canlandırılması birkaç yıldır sıkıntı çekiyor. Kaleden Marek Bu, ağaçlar ölüyor, biz de her yıl ölüyoruz ve kurt türünün başlangıcından bu yana oraya yeni bir ağaç dikilmediğini açıklıyor.


Tüm ülkeyi kapsaması gereken proje öncesi çalışma tamamlandı. Parkın yeniden canlandırılması konsepti, tarihi yeşilliklerle ilgilenen anıtla onaylanıyor. Halen ilk etabı hayata geçirecek proje üzerinde çalışıyor. Her şey olması gerektiği gibi giderse, Alman parkında yeni çayırlar dikmenin ilk aşamasının sonbahar aylarında başlaması gerektiğini yazıyor.


Eskiden Başkan Edvard Bene'nin yazlık ikametgahı olan Alman anıtının alanı yaklaşık olarak tektar kadardır. Bir yandan bir İngiliz parkı, diğer yandan bir Fransız bahçesi onu işgal ediyordu. Kaleden kasabaya doğru inen dik yamaçların olduğu dik bir yamaç da bulunmaktadır. Bugün bir parkın ve bir Fransız bahçesinin Alman kontrolü altında ortaya çıkışı geçen yüzyılın ilk yarısından kalmadır.


Akçaağaçlar, dişbudak ağaçları, meşe ve gürgenlerParktaki ağaç kompozisyonu akçaağaç, dişbudak, meşe ve gürgenlerden oluşuyor. İlginç bitkiler arasında örneğin vadi zambağı ve lale çiçeği yer alır ve bu nedenle muhtemelen Moravya'daki en eski ağaçlardan biri olan ve ikv meşesi olarak adlandırılan ağaçtır. Yaşının 800 ve 1.100 yıl olduğu tahmin edilmektedir. Ağaçla ilgili olarak 1408 yılında Hussite döneminde Jan ika'nın ağacın altına girip atını yanında içtiğine dair bir efsane vardır.


Ama ağaçlar da var, parka girmek tarihsel olarak mümkün değil. Marek Bu, bunların yeniden canlandırmanın ilk aşamasında kaldırılacak kozalaklı ağaçlar olduğunu belirtti.


Bir düzine yeni ağaç dikmem gerekiyor. Bu, erişim yolunda yeni bir ağaç çizgisi ve yeni bir ana zemin yaratacaktır.


Statiğin Fransız bahçesinin altından bile yakalanması gerekiyor. Mülk şimdi on iki buçuk milyon kron tutarında onaylanmış bir yatırım sübvansiyonu istiyor.


Sekiz milyon kronluk duvarlarİstinat duvarının onarımı sekiz milyon krona mal olacak. Kastelno'ya göre bu, etkinliğin teknolojik ve finansal bir unsuru olacak. Kaleye giderken kendinizi yolun ortasında bulacaksınız. Kale, yayaların tehlikeye girmemesi için oraya ekipmanla ulaşmanın ve yolu güvenlik altına almanın zor olacağını açıkladı.


Bue'ye göre kurdun evinin tam üzerindeki çatı bakımsız durumda. Bu taş, Alman kompleksinin hayatta kalan en eski taşlarından biridir. Çatının onarılması ve yıkıcı mantarların ortadan kaldırılmasının tahmini maliyeti yaklaşık 10 milyon krondur.


Öte yandan Alman parkının kuzeydoğu köşesindeki dairesel kanoyu süsleyen Neptün heykelinin restorasyon çalışmaları da tamamlanmak üzere. Plastik çok geçmeden kilide geri dönecektir. Dışarıda değil, Alman iç mekanlarında olacak. Çeşmenin onarımının ardından bir kopyası parka kazılacak, Marek Bu ise Alman kalesinin kalesine eklendi.