Sevilmeyen meyve suyu Jihlava'yı bekliyor. Soukup: Ortaya konan ilk şansı dönüştürmek istiyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Futbol kalecisi Pavel Soukup'un son sezonlarda istemeden bir kurtarma görevi için Uzman kategorisine girdiği söylenebilir.


Geçmişte, 29 yaşındaki kaleci Viktoria Žižkov'un ikinci ligde kalmasına defalarca yardımcı oldu, geçen yıl FC Vysočina'yı kurtardı. Ve büyük ihtimalle bu yıl da Jihlava'da benzer bir mücadele onu bekliyor.


“Böyle bir etikete sahip olmaktan nefret ederim. Düşüşten sonra Jihlava ve benim bitirdiğimiz bir yere taşınmayı tercih ederim (4. sıra – editörün notu),” Soukup başka bir zorlu zorluğa direniyor. “Zižkov'da, şimdi de Jihlava'da kurtuluş için oynadık. Bu yüzden umarım bu son seferdir.'


Öte yandan, Jihlava'nın kendisini içinde bulduğu zor durumda, benzer bir deneyim muhtemelen faydalıdır.
Evet elbette. Son turda kurtarılmaya karar verildiğinde zaten iki kez maç yakalamıştım. Şimdilik sakinim (acı gülümseme).


Ancak muhtemelen bu yıl benzer bir senaryodan kaçınmak istersiniz, değil mi?
Dediğin gibi, yapmamayı tercih ederim.


Jihlava'nın iki hafta önce Sparta B'ye karşı sekiz maçlık galibiyet serisini sonlandırdığı son iç saha maçından sonra durumunuz iyi görünüyordu. Ama sonra Prostějov sahasında 0:3'lük bir yenilgi daha geldi…
Sparta galibiyetinin ardından oldukça heyecanlı bir şekilde Prostějov'a gittik. Şahsen ben kesinlikle farklı bir sonuç beklerdim. Maalesef. Skoru açabilirdik ama yapamadık. Ve rakip bizi iki duran taşla cezalandırdı. Sonra biraz spazmla oynadık.


Görünüşe göre yine heyecanlanmaya başladın. Sanki çok genç bir takımda tecrübeli oyuncular eksikmiş gibi. Kötü bahar sonuçlarının alfa ve omegası mı?
Kesinlikle faktörlerden biri. Dediğiniz gibi: Genç olduğumuz için bazı oyunculara biraz daha fazla güvenmeyi özlüyorum.İkinci lig maçından bir an Jihlava – Sparta BAynı zamanda, yarışmanın bahar bölümünden önce rahat olabilirsiniz, Jihlava'dan yükselme için play-off'a aday olabilecek olası bir aday olarak ihtiyatlı bir şekilde bahsediliyordu. Sanırım kaydetmede sorun yaşayacağınızı beklemiyordunuz.
Doğru varsayıyorsunuz.


Peki ikinci lig sıralamasında dördüncü sıradan on ikinci sıraya gerilemeyi nasıl açıklıyorsunuz?
İşlerin sürüncemede kalması, iyi bir sonuç için uzun süre beklememiz üzerimize bir battaniye çöktü. Ancak çok büyük bir baskı altında olduğumuzu söyleyemem. Halen elimizdedir.


Varnsdorf'u ağırlayacağınız en yakın düellonun sonucu çok önemli olabilir. Katılıyor musun?
Kesinlikle evet. Varnsdorf ve ben sırılsıklamdık. Dedikleri gibi bu altı puanlık bir oyun. Benim açımdan eğer onunla evde baş edebilirsek artık bizim için endişelenmeyeceğim.


Cuma gecesi zaferi kutlamanın anahtarı ne olacak?
Net bir şans yaratıp bunu değerlendirmemiz bize çok yardımcı olacaktır. İlk önemli olayı dönüştürmek, başarılı bir şekilde sona erdirmek. Son zamanlarda pek iyi durumda değiliz ve bizi sakinleştiren şey bu olabilir.


Ve ideal olarak başka birini de dönüştürmek için, değil mi? Bu bahara kadar sadece Sparta B'ye karşı tek bir maçta birden fazla gol attın ve bu da üç sayıydı.
Haklısın. Sparta ile ilk golü attık ama eşitliği sağlayan golü hemen bulduk. Ama daha fazla golün peşinde koşmaya devam ettik. Ve buna ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. 1-0 sonucunu savunmaya güvenmiyorum. Ancak zorlamaya devam etmek, ikinci, üçüncü bir gol eklemek daha iyidir. O zaman rahatlayabilirsiniz.


Belki de hücumdaki çocukların bir atışla uyanmasının tam zamanıdır. İlkbaharda şu ana kadar esas olarak stoper Filip Vedral'in vuruşlarına güveniyorsunuz (3 gol).
Vedry standartları zorluyor ve bu bize çok yardımcı oluyor. Ama evet, adamlarımızın onlara yetişip tekrar aşık olmaya başlaması gerekecek.Popüler olmayan meyve suyu Highlands'i bekliyor


Fortuna: Ulusal Lig'in bahar sezonunda şu ana kadar oynadığı dokuz maçta Jihlavalı futbolcular yalnızca altı puan kazandı (1 galibiyet, 3 beraberlik, 5 mağlubiyet). Brno'dan Zbrojovka ile birlikte Vysočina şu anda ikinci ligin ikinci ayağının en kötü takımı.

Sonbaharın ardından cesurca birinci lige yükselme savaşlarını düşünen koç David Oulehla'nın takımı, yalnızca bir yıl sonra yeniden kurtarma sorunlarına saplandı.

Dahası, yarışmanın sonunda onu çok zorlu bir beraberlik bekliyor: Son beş maçta evinde sadece iki kez oynayacak; bugün Varnsdorf'a karşı oynayacak ve 19 Mayıs Pazar günü Žižkov'u ağırlayacak. Tam tersine üç kez dışarı çıkıyorlar: Vyškov, Příbram ve Opava oyun alanlarına.Jihlava antrenörü David Oulehla


İlk küme düşme basamağında şu anki üç puanlık fark kesinlikle rahat değil. Oulehla bugünkü düellodan önce şunu fark ediyor: “Artık çok fazla baskıyla başa çıkmamız ve hayatta kalma mücadelesi veren başka bir takım olan Varnsdorf'a karşı kendi sahamızda tam puan almamız gerekiyor.”

Ancak Varnsdorf favori rakiplerden biri değil. Jihlava önceki on beş maçın sekizini kaybetti. “Varnsdorf hücuma hızlı geçiş yapabilen, mücadeleci ve çok çevik bir takım. Oulehl'ün asistanı Vojtěch Lampíř, oyunun yoğunluğuna göre onlara uyum sağlamalı ve gereksiz kayıplardan kaçınmalıyız” diyor.


iDnes'ten diskleri toplayın ve Dünya Hokey Şampiyonasına bilet kazanın