Sübvansiyonlar hastanelere ve okullara yardım etti, standlarda harcandı ve tabelalar bozuldu

YeFu

Global Mod
Global Mod
1 Hastanelerin modernizasyonuVysoin'deki tıbbi tesislerin günlük görünümü ve düzeyi, sübvansiyonlara harcanan zamanın bir örneğidir. Bölge hastaneleri son yirmi yılda tanınmayacak kadar değişti.


Bunlar, büyük ölçüde Avrupa sübvansiyonları sayesinde, modern ekipmanlara sahip modern binalardır. Sağlık hizmetlerinden sorumlu Vysoin Bölgesi Vali Yardımcısı Vladimr Novotn, örneğin Tebe'deki kompakt bir birim olan hastanenin ve oradaki yatırımların devam ettiğini görmenin dikkat çekici olduğunu söyledi.


Tebi'de yeni ekipmanlarla yeni bir operayı tamamlayın. Avrupa sübvansiyonunun kojenerasyon ünitesi için kullanıldığı ve iç ekipmanlarının donatıldığı Pelhim'deki hastanede çeyrek milyar dolarlık yeni bir pavyon tamamlandı.


Novoměstsk'teki hastanede yeni bir giriş ve giriş holü şu anda tamamlanıyor. Jihlav'da bir iç köşk de benzer şekilde yenilendi. Havlkov Brod'da da benzer. Avrupa sübvansiyonlarının yardımıyla yeni pavyonlar ve yaşlılar için bir ev büyüdü.


Novotn, böylece bölgesel hastanelerin manyetik rezonans görüntülemeyle donatılmasını tamamladığımızı belirtti.


2000 ile 2024 yılları arasında bölgede sağlık hizmetlerine toplam 10 milyar kron harcandı; bunun 3,2 milyarı Avrupa sübvansiyonuydu. Yalnızca son birkaç yılda, bir milyarı Avrupa olmak üzere toplam 3,5 milyar tutarında yatırım yapıldı.