Yaralı kuşlar bekleme listesinde büyük kuş kafesini bekliyor, kurtarma istasyonu genişletilecek

YeFu

Global Mod
Global Mod
İstasyon editörü Pavlov Zbyek Karafit, 2022'de 1.064 misafir ararken geçen yıl 1.291 misafirin olduğunu söyledi. İnsanları düzenli olarak istasyona yardım teklif etmeye davet etmek yalnızca istasyonun kapasitesini tüketir ve istasyonun yavaş yavaş büyümesini sağlar.


Yaz sezonunda kapasitelerimiz dahilinde çalışıyoruz. Mesela kuşların üremeye bırakılmadan önce beslendiği rehabilite edilen seçmen burada sahip olduğumuz kuşların başına gelmiyor. Pek çok kişi bu seçmenler arasında yer beklemek zorunda kalıyor. Hatta bununla ilgili bir yazım bile var. Editör Karafit, aynı zamanda rehabilite edilen seçmenlerin tam olarak işlevsel olmadığını söyledi.


Pavlov İstasyonu bu nedenle 24 milyon kronluk bir proje hazırladı; bu, kuşların doğaya dönüşlerine hazırlanabilecekleri yeni bir bina ve bir düzine yeni oy verme istasyonunun inşası anlamına geliyor. İstasyonun, operasyonel çevre programından proje için 18 milyon kronu aşmayan önemli bir mali desteği var. Vysoina Bölgesi milyon olarak yazılabilir. Eğer örgüt paradan kurtulursa daha da ileri gider.


Clem, yirmi yeni seçmenden oluşan bir sistem inşa edecek ve bunu yeni bir bina takip edecek. On seçmen küçük olacak ve küçük işletmeler için olacak. Sonraki altı tanesinin büyüklüğü iki, en büyüğü ise 70 metrekare alana sahip olacak. Çok sayıda yırtıcı kuş ve baykuş olmalı. Projenin ana hatlarıyla, bu oylama merkezinin kurt gibi bazı hayvanların kısa süreli barınma gereksinimlerini karşılayacağı belirtildi.


İki yıldır inşaatBu sergi kapalı, ılıman zeminden devam edecek. İki katlı bir evin planlanan yeni inşaatında karantina odaları, yoğun bakım ünitesi, kuluçka odası ve tüy dökümü yetiştirme için diğer alanlar bulunacak.


Yeni proje derenin arkasında bir lokasyonda oluşturulacak. Özellikle geçen yüzyılın 90'lı yıllarından kalma eski girişlerin olduğu şehirlerde.


İki yıllık inşaat. Zbyek Karafit, bu yıl bir inşaat müteahhitinin seçileceğini, yıkım çalışmalarının ve inşaat sahasının hazırlıklarının sonbaharda başlanabileceğini varsaydı. Ana çalışma 2025 yılında devam edecek. İstasyonun işletimi, yeni başlayanlar için turlar ve çocuklara yönelik eğitim programları inşaat faaliyetlerinden etkilenmemelidir. Yeni oy verme merkezi ve DM'nin oluşturulacağı şehir gezi rotasının dışında.


Pavlov istasyonu, normal kış tatilinin ardından Nisan ayında halka açıldı. Bireysel ve rehberli turlarda insanlar istasyonun işleyişini ve serbestçe hareket edemeyen ve sürekli olarak istasyonda bulunan engelli hayvanları tanıma fırsatı buluyor.


Şimdilik hafta sonları saat 10.00'dan 15.00'e kadar ve saat 13.00'te rehberli turla açıktır. İstasyonun sunduğu genişletilmiş programlar için düzenli gruplar ve yerel kolektifler hafta boyunca istasyona gelecek.


Nisan ayında yılın en soğuk zamanıNisan ayında istasyon için yıl sonuna kadar süren en karanlık dönem başlıyor, hasadın büyük kısmı bu dönemde yapılıyor. Pavlov'da bahsettiğim insanların yarısı bunlar.


Gençler için genellikle yeni doğmuş bir bebekle karşılaştırılabilecek bir pi'dir. Zbyek Karafit, örneğin bir köpeğin iki saatte bir beslenmesi gerektiğini hatırlıyor.


Geçen yıl Pavlov'da kurtarılan hayvanlar arasında en büyük sayıyı kuşlar (969) oluştururken, onu memeliler, sürüngenler ve amfibiler takip etti. Bunların arasında altın kartal veya kara yarasa gibi nesli kritik derecede tehlike altında olan türlerin yanı sıra büyük tepeli ağaçkakan, ağaçkakan, orman baykuşu, batağan veya kır tavuğu gibi nesli tükenmekte olan türler de vardı.