Yeni kitabın ilham kaynağı balıkçılık yarışmalarından elde edilen avlardı

YeFu

Global Mod
Global Mod
Rusya'nın Jimramovo kentinden yedi yaşındaki bir yazar, su altında kalmaya çok yaklaştı. Sadece balıkçılık eğitimi almakla kalmadı, aynı zamanda bu onun yaşam boyu hobisi oldu; iş görevleri nedeniyle istediği kadar fazla zaman harcayamıyordu.

Geçen yıl bu Jan Opatil, Cumartesi günü Jimramov'da bir şenlik köşesinde düzenlenen kitapların yaratılmasına kendini adadı. Her şey upinato kahramanının etrafında oluyor. Bu seferki isim In Vendeln.

İki takım çocuk dizim var. Biri Süpürgeyle ilgili ve birbirine bağlı beş eser içeriyor, bir de ayrı kitaplar var. Yazar, birbirinizi takip etmiyorsunuz ve her birinin kendi kahramanı var, diye anlatıyor.

Yaylı değişken haftalık bir dizi olan soyadı için Kapka Metlka'nın yanı sıra Majdalenka tyke ve ikinci olarak alabalık Vikouk hakkında başka bir yayındır.

Pbh komik, aktif vb. olabilir

Sonuncu, dördüncü başlık, ilk olarak Ln Vendeln fkuchaem adlı bir yeniliktir. Dj'i Jimramov ve Strachujov arasındaki Jimramovskho göletinde, yani yazarın evinin hemen yanında bulunuyor.

Yıl boyunca burada çocuklar için balık tutma gezileri düzenlenmektedir. Daha geçen yıl orada keten yakalamayı başaran bir çocuk gördüm. İşte o zaman dal knky'nin ana karakteri l Opatil'in fikri kafamda doğdu.

Jan Opatil (37)

• Balıkların dünyasını anlatan beş çocuk kitabı. Sm şimdi suluboya tekniğini kullanarak onları bu şekilde gösteriyor.
  • Çek Cumhuriyeti Budjovice'deki Balıkçılık ve Su Koruma Fakültesi'nden mezun olan bir spor balığıdır.
  • Nad Szavou Nehri'nden geldi, Rusya'nın Jimramov kentinde yaşamaya devam etti ama şimdi ortağıyla Brno, Nedvdice'de yatıyor.
  • Metelka düşüşü hakkında dikkatli bir dizi yazdı ve onlara ayrı kitaplar verdi, örneğin tice Majdalen ve serçe Vikouk hakkında.
  • En son yayınlanan eseri Ln Vendeln fkuchaem adlı bir yaz romanıdır.
  • Çocuk kitaplarından bazıları İngilizce veya sesli olarak da yayınlandı.
  • Dan Angus takma adı altında yayınlanan, yaşlılara yönelik korku hikayelerinin yazarıdır.
  • Konuşmalarınızla ülke çapında bisiklet ve pul satın.
  • Jan Opatil'in kitapları kitapçılardan veya www.janopatril.cz adlı web sitesinden satın alınabilir.

Yazar, daha önceki çocuk kitaplarında olduğu gibi bu kitapta da hikayeyi sadece komik ve canlı değil aynı zamanda biraz da komik hale getirmeye çalışıyor.

Ama çocukların kafasını karıştırmasın diye balıkların dünyasına dair bilgileri kutunun dışına koydum. Bu yüzden yayın balığı hakkında konuştuğumda, onların yırtıcı olmayan, uzun sakallı olduklarını değiştiriyorum. Ketenden bahsediyorsam, vücutlarının balçıkla kaplı olduğunu, dişlerinin kırmızı olduğunu ve bu nedenle çamurda yuvarlandıklarını ekleyeceğim. Jimram'ın yazarı, bu başlı başına bir ansiklopedi değil, ancak insanların orada kesinlikle çeşitli ilginç şeyler bulacağını yazıyor.

Hem yerel göletlerde hem de gerçekte sahada performans sergileyen yayın balığı. Tıpkı kitaptaki gibi pek konu değiller. Keten nvtan için lezzetli bir yiyecektir, sümüksüdür ve boğazı güzelce acıtır, diye güldü Opatil.

Son iki başlıkta yaratıcı, aksiyonun gerçekleştiği ortamların spesifikasyonuna yaklaştı. Pedtm hayal gücüne yer bırakmadı. İlk olarak Pstrouek Vikouek utk z Kamenice kitabında Çek Cumhuriyeti milli parkındaki Kamenice nehrinde yarışın yapıldığı yeri belirtmeye çalıştım. Bu pbh'de önemli rol oynayan somon balığının yazara geri döndüğü tek yer burasıdır.

Suluboya tekniğine deli oluyordu

Jan Opatil tüm kitaplarını bu şekilde resimledi ve sonuncusu da Vendelna topraklarının haritasını çıkaran bir istisna değil. Yazar bu sefer de son yıllarda çok geliştirdiği suluboya tekniğini tercih etti.

Bu bir su tekniği, dolayısıyla balık boyamada ilk olarak bu tekniğin seçilmesinin belli bir sembolizmi ve nedenini anlıyorum. Resimlerin yine tam sayfa, çok renkli ve neşeli olduğuna dikkat çeken Opatil, çocuk kitaplarında göz alıcı ve renkli resimlerin genellikle metnin kendisinden daha önemli olduğunu ekledi.

Kitap bir öncekiyle aynı formatta, A4, 48 sayfa vs. olduğundan yeni başlayanlar için de uygun. Ancak araba kullanamayan çocuklar bile Urit'e ilgi duyacak ve ebeveynleri onlara yazar olarak sizin hakkınızda sorular soracaktır. Knka'nın temiz olduğu yaş kategorisini kabaca 3 ve 9 olarak belirledi.

Geleneksel olarak kız matbaadan eve döner dönmez bu içeceği kuşla birlikte içen yazara göre, birkaç yıldır her yeni kitabı özel bir Pia Cola içeceğiyle kutluyorum.

Ve şimdi, haberler tüm dünyada yayınlandığında ve yakında kitapçılarda yerini alacakken, Jimram yazarı en sevdiği konuşma için daha fazla zamana sahip olabilir. Bunları yalnızca stok bisikletler için değil, aynı zamanda yeni bisikletler için de kullanın. Bu okul yılı için yaklaşık altı düzine sözleşmem var. Bu nedenle, paradoksal olarak, yalnızca dünya balık tutabiliyor ve tüm çalışma hayatı onların etrafında oluyor. Geçtiğimiz yıl bu şekilde yalnızca iki kez dışarı çıktığını itiraf ediyor.

Çocukken, bir balıkçılık dergisinde birinin işi nedeniyle balık tutmayı sınırlamak zorunda kaldığını veya bunu tamamen bir kenara bıraktığını ve sonra emekliliğinde ona döndüğünü söyleyen bir röportaj okuduğumda bunu anlamamıştım. Kendi kendime düşündüm, biri beni nasıl bırakır, yaya olur, peki sonu ne olur? Ve şimdi bu konumdayım, yazara izin verildi. Bu yıl suya daha rahat ulaşabilmek için çalışacağını, kitabına da buradan ilham bulduğunu sözlerine ekledi.