Yıllar sonra saat, Brod'daki St. Catherine Kilisesi'nin kulesine geri döndü

YeFu

Global Mod
Global Mod
Artık saatin en son ne zaman çaldığını bulmak muhtemelen imkansızdır. İki yıl önce çalışmıyorlardı, bu yüzden Vika 2018'de yıkıldı. Derneğin başkanı Vt Vodrka, o zamanlar güvercin yuvalarının altında saat mekanizmasının bile görülemediğini belirtti.


Sonuçtan memnunum. Şimdi yenilikle saat. Vika gibi vn de kurulmuştur. Bu harika bir duygu. Vodrka, bunca yıllık çalışmadan saatler sonra işe yaradığını söyledi.


Dernek, mahallenin, kasabanın ve kamu koleksiyonunun yardımıyla kadranları ve orijinal ibreleri restore ettirip kapıya yaldızlattı. Şimdi ikinci aşamada ekip yeni bir mekanizmayı ve zil dahil son kurulumu gördü. (saati çalmak için bileşik zile benzer bir metal döküm – editörün notu).Aziz Kateina Kilisesi


Aziz Kateina Kilisesi, Havlkov Brod'daki en eski anıtlardan biridir. Szavu köpek köprüsünün yanındaki belediye binalarının dışında bir madenci kilisesi olarak inşa edildiği 13. yüzyıla kadar uzanır. Birinci Aziz Kateina dağların koruyucu azizidir.

Ancak son birkaç yıldır kilise burayı kullanmadı ve bina bakıma muhtaç hale geldi. Kilise trafikten de sıkıntı çekiyor. Yoğun bir kavşağın ve taş köprünün yakınında ve altında yer almaktadır. Çünkü ekenin tam önünde durduğumda, nem oranının yükselmesiyle ilgili sorunlar yaşıyorum.


Saat tam zamanı gösterir. Onlar zen elektronik köpek uydusudur. Otomatik olarak kış ve yaz saatine geçiş yapabilir. Sabah 7:00'den akşam 22:00'ye kadar her seferinde tam bir saat ayırın. Huzuru bozmamak için akşamdan sabaha kadar susuyorlar.


Uzun yıllar sonra uren zilini çaldım. Geçmişte saatler çalışmadığında tüm saat boyunca tarihi çanı çalarlardı. Bunun için eğitim almayan Florin, Vodrek'in ilgi çekici yerlerinden birini değiştirdi.


Saatin restorasyonunun yaklaşık 225 bin krona mal olması gerekiyor. Bunlardan 145.000'i Epigram Derneği'nin sunduğu genel koleksiyondan alındı. Saat seçmek koleksiyonun uzun vadeli hedeflerinden biriydi. Şu anda elimizde bir tane yok. Ancak koleksiyon bitmeyecek, uzun sürecekti. Vt Vodrka, emeklilik maaşını planlanan onarımlar için depozito olarak ödeyeceğimizi söyledi.


Kilisenin son iki penceresinin yakın gelecekte değiştirilmesi gerekiyor. Yılın ikinci yarısında mahalle, geçen yıl tamamlanan çatıyı modaya uygun indellerin eklenmesiyle yenilemeye hazırlanıyor. Gelecekte kilise sizi koruyacak. Ve içindeki anıları yaşatmak için sayısız çalışma.